Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uczelni, po tym jak projekt nowego znaku wywołał oburzenie w środowisku akademickim oraz wśród mieszkańców.

Projekt nowego logo Uniwersytetu Rzeszowskiego, który opublikowano kilka dni temu na profilu facebookowym uczelni wzbudził wiele emocji wśród internautów i wywołał lawinę negatywnych komentarzy pod postem.

Część internautów myślała, że to żart, inni od razu żywo zareagowali negatywnymi komentarzami.

"Jestem szczerze zdegustowana! Jedyna pociecha, że mam jeszcze tylko rok do emerytury. Współczuję wszystkim, którym przyjdzie identyfikować z nowym logo!"

"Paskudztwo, poprzedni herb byl godny, piekny i dobrze sie kojarzyl. To juz jest logo, przypominajace symbol jakiegos sklepu odziezowego dla dresiarni. Pozdrawiam cieplutko!"

"Dramat. Pomyśleć, że ta uczelnia kształci grafików, trochę kiepska reklama dla tego kierunku."


brzmiały niektóre z negatywnych opinii.
 
W sprawie zachowania dotychczasowego logo zgłoszono nawet petycje na portalu petycjeonline.com, pod którą podpisało się ponad 1600 osób . „My, społeczność akademicka Uniwersytetu Rzeszowskiego – studenci, pracownicy, absolwenci i sympatycy UR - apelujemy do Jego Magnificencji Rektora Prof. dr hab. Sylwestra Czopka o przywrócenie dotychczasowej identyfikacji wizualnej UR wraz z jego logiem po wprowadzeniu zmian w związku z restrukturyzacją .” – czytamy w petycji.
Reklama
Na pytanie o sens zmiany dotychczasowego logotypu, rzecznik uczelni, dr Maciej Ulita – inspirator zmiany – tłumaczył się m.in. chęcią „odświeżenia” wizerunku oraz zmianami w grafice użytkowej w internecie jakie zaszły w ciągu ostatnich lat oraz co ważne, akceptacją projektu przez Kolegium Dziekańskie oraz Kolegium Rektorskie.

Najwyraźniej władze uczelni wzięły do serca opinie  środowiska akademickiego i mieszkańców i zdecydowały o pozostawieniu obecnego logotypu.

„W trosce o szeroko pojęty dobry wizerunek Uniwersytetu Rzeszowskiego, uwzględniając merytoryczne i emocjonalne argumenty środowiska akademickiego, jak również mieszkańców naszego regionu, Jego Magnificencja, prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo Uniwersytetu Rzeszowskiego.” – poinformował dziś dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR

Rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskie zaznaczył jednocześnie, że nowy projekt logotypu będzie doraźnie występował w materiałach związanych z akcją #18Urodziny, które przypadają na 7 czerwca.

Poniżej ww. projekt nowego logo UR:


źródło: Uniwersytet Rzeszowski
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i PWSTE w Jarosławiu rozpoczynają współpracę

RZESZÓW. W uroczystości wziął udział minister Jarosław Gowin, który odwiedził w czwartek Politechnikę Rzeszowską.

Rzeszów

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

RZESZÓW. NSZZ "Solidarność" postuluje m.in. o podwyżki w sferze finansów publicznych. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska upamiętniła muralem pierwszego rektora uczelni

RZESZÓW. Mural przedstawiający rektora pierwszej rzeszowskiej uczelni namalowano w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Rzeszów

Ruszył przetarg na rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nowego budynku trafią pacjenci z Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc.

Rzeszów

Kierowco! W niedzielę 12. PKO Półmaraton Rzeszowski, sprawdź utrudnienia

RZESZÓW. Niektóre ulice będa zamknięte lub częściowo wyłączone z ruchu. Pierwsze utrudnienia mogą pojawic się już o godz. 03.30.

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomagają koleżance w znalezieniu dawcy szpiku

RZESZÓW. Studenci poszukują dawcy dla 19-latki cierpiącej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Reklama