Rzeszów - Niedziela, 29.09.2024
Reklama

Ul. Grunwaldzka w przebudowie [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Firma OBO Polska kontynuuje prace przy przebudowie kolejnej części głównego rzeszowskiego deptaka. Inwestycja o wartości 13,7 mln zł ma być gotowa jesienią tego roku.

Ul. Grunwaldzka modernizowana jest na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Prace rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. To ostatnia część miejskiego deptaka, która czekała na remont. Wcześniej odnowione zostały ulice 3 Maja i Kościuszki.

Zakres prac jest spory. Największą i najdroższą częścią tego zadania jest przebudowa starych, często wadliwie działających instalacji podziemnych. - Na obecną chwilę zakończono prace przy przebudowie sieci kanalizacji sanitarnej oraz przy układaniu kabli oświetleniowych wraz z zabezpieczeniem sieci energetycznej. Na ukończeniu są prace związane z przebudową sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz sieci gazowej. Trwają prace związane z przyłączami kanalizacji deszczowej. Rozpoczęto roboty drogowe związane z korytowaniem pod konstrukcje nowej jezdni na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Kopernika – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Wkrótce wykonawca ma rozpocząć prace związane z układaniem kostki granitowej.

Docelowo w ramach przebudowy wymieniona zostanie nawierzchnia deptaka. Zniknie betonowa kostka brukowa. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, pojawi się szara kamienna kostka, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego zamontowane zostaną płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 cm.
 
Reklama
Inwestycja obejmuje również przebudowę placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Historyczne ogrodzenie zostanie wyremontowane oraz częściowo wymienione, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Pojawią się tu również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja drzew rosnących przy budynku UR.

Na przebudowane ulicy Grunwaldzkiej będzie więcej zielnie. Posadzone zostaną nowe drzewa. Pojawią się po stronie zachodniej ulicy, na odcinku od ul. Kościuszki do budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego a także na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Jana III Sobieskiego i na placu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Bernardyńską. Wszystkie drzewa będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.

Nowymi elementami w przestrzeni deptaka będą parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej.

Projekt zakłada także stworzenie Pomnika Bitwy Grunwaldzkiej w jego historycznym miejscu (rejon studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską) w formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.

Przebudowę ul. Grunwaldzkiej wykonuje firma OBO Polska z Rzeszowa. Koszt inwestycji to ok. 13,7 mln zł. Prace mają zakończyć się pod koniec września 2024 r.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Rzeszów

PKS zawiesza siedem kursów. Powodem brak dofinansowania

RZESZÓW. Kursy zostają zawieszone z dniem 1 grudnia br.

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Reklama