Rzeszów - Piątek, 08.11.2024
Reklama

Ul. Grunwaldzka w przebudowie [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Firma OBO Polska kontynuuje prace przy przebudowie kolejnej części głównego rzeszowskiego deptaka. Inwestycja o wartości 13,7 mln zł ma być gotowa jesienią tego roku.

Ul. Grunwaldzka modernizowana jest na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Prace rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. To ostatnia część miejskiego deptaka, która czekała na remont. Wcześniej odnowione zostały ulice 3 Maja i Kościuszki.

Zakres prac jest spory. Największą i najdroższą częścią tego zadania jest przebudowa starych, często wadliwie działających instalacji podziemnych. - Na obecną chwilę zakończono prace przy przebudowie sieci kanalizacji sanitarnej oraz przy układaniu kabli oświetleniowych wraz z zabezpieczeniem sieci energetycznej. Na ukończeniu są prace związane z przebudową sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz sieci gazowej. Trwają prace związane z przyłączami kanalizacji deszczowej. Rozpoczęto roboty drogowe związane z korytowaniem pod konstrukcje nowej jezdni na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Kopernika – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Wkrótce wykonawca ma rozpocząć prace związane z układaniem kostki granitowej.

Docelowo w ramach przebudowy wymieniona zostanie nawierzchnia deptaka. Zniknie betonowa kostka brukowa. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, pojawi się szara kamienna kostka, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego zamontowane zostaną płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 cm.
 
Reklama
Inwestycja obejmuje również przebudowę placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Historyczne ogrodzenie zostanie wyremontowane oraz częściowo wymienione, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Pojawią się tu również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja drzew rosnących przy budynku UR.

Na przebudowane ulicy Grunwaldzkiej będzie więcej zielnie. Posadzone zostaną nowe drzewa. Pojawią się po stronie zachodniej ulicy, na odcinku od ul. Kościuszki do budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego a także na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Jana III Sobieskiego i na placu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Bernardyńską. Wszystkie drzewa będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.

Nowymi elementami w przestrzeni deptaka będą parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej.

Projekt zakłada także stworzenie Pomnika Bitwy Grunwaldzkiej w jego historycznym miejscu (rejon studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską) w formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.

Przebudowę ul. Grunwaldzkiej wykonuje firma OBO Polska z Rzeszowa. Koszt inwestycji to ok. 13,7 mln zł. Prace mają zakończyć się pod koniec września 2024 r.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Rośnie zapas wody pitnej dla Rzeszowa. MPWiK wzbogacił się o nowy zbiornik.

Rzeszów

Team Dżo zwycięzcą drugiej edycji Rzeszowskiego StartUP MIXu

RZESZÓW. Zwycięski zespół zaprezentował projekt inteligentnego kompostownika.

Rzeszów

Bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne dla mieszkańców Rzeszowa

​RZESZÓW. 28 września na Placu Farnym w Rzeszowie zaparkuje mobilna kardiologiczna poradnia.

Rzeszów

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie. Kwesta uliczna, bieg papieski i wioska papieska

RZESZÓW. Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Reklama