Rzeszów - Sobota, 26.04.2025
Reklama

Ukradł alkohol, zaatakował sprzedawcę i uszkodził samochód. Został aresztowany

Dodano:

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. 30-letni mieszkaniec Rzeszowa, ukradł alkohol i zaatakował pracownika sklepu monopolowego. Kilka dni później uszkodził m.in. zaparkowany samochód. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

27 marca około godz. 1 w nocy, w jednym ze sklepów monopolowych na osiedlu Nowe Miasto, dwóch mężczyzn ukradło butelkę alkoholu, wykorzystując nieuwagę sprzedawcy. Trzy godziny później, mężczyźni wrócili - obaj byli nietrzeźwi i sprzedawca nie chciał sprzedać im alkoholu. Jeden z nich poszedł do lodówki, a drugi, po krótkiej rozmowie ze sprzedawcą wyszedł ze sklepu. Sprzedawca podejrzewając, że mężczyzna może próbować ukraść wódkę, starał się go zatrzymać, wówczas został przez niego zaatakowany.

Po chwili do sklepu wrócił drugi mężczyzna i razem ze swoim znajomym zaczęli bić sprzedawcę po całym ciele. Kiedy ten upadł na podłogę, napastnicy dalej zadawali mu uderzenia, aż mężczyzna stracił przytomność. Po odzyskaniu przytomność, mężczyzna o całym zdarzeniu zawiadomił pracodawcę, a ten policję. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 27-latka do szpitala.
Reklama
Policjanci, na podstawie nagrań ze sklepowego monitoringu, ustalili tożsamość jednego z agresorów. Niestety, mężczyzna po zdarzeniu nie powrócił do miejsca zamieszkania, dlatego został zarejestrowany w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana.

Trzy dni później, policyjny partol ze Śródmieścia interweniował na ulicy Asnyka. Według zgłaszającej, młody mężczyzna miał celowo kopnąć pachołek blokujący miejsce parkingowe, a następnie zaparkowany samochód. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci, zastali leżącego na chodniku, pijanego mężczyznę. Zaparkowany obok niego opel meriva posiadał uszkodzenia blacharskie. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że jest to 30-latek, poszukiwany przez policjantów z Nowego Miasta.

Mężczyzna miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Straty związane z uszkodzeniem pojazdu wyceniono na 2 tysiące złotych.
Prokurator postawił 30-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa dwa zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej i zniszczenia mienia. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.
 
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Trwa przebudowa zatoki autobusowej Kotuli/Ustrzycka

RZESZÓW. 18 marca o godz. 9.00 rozpoczęła się przebudowa zatoki przystankowej Kotuli / Ustrzycka 02.

Rzeszów

Przetarg na projekt przedłużenia ul. Warszawskiej do unieważnienia?

RZESZÓW. Według danych z dokumentacji przetargowej projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

RZESZÓW. Mowa o odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

Rzeszów

41-latek przyłapany na „sharingu” płatnych platform cyfrowych

RZESZÓW. Zabezpieczono 10 dekoderów, 4 laptopy, jednostkę centralną wraz ze stacją czytników kart, karty chipowe oraz sporą ilość gotówki.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów bez szans na grę w fazie play-off

RZESZÓW. MVP spotkania otrzymał Kert Toobal.

Rzeszów

Ekrany dźwiękochłonne na ul. Lwowskiej zostaną zastąpione zielenią?

RZESZÓW. Jeden z radnych miasta Rzeszowa apeluje o nasadzenia zieleni wzdłuż ul. Lwowskiej zamiast ekranów dźwiękochłonnych.

Rzeszów

65-latkę z Rzeszowa napadło dwóch mężczyzn. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa

RZESZÓW. 65-latka natknęła się na mężczyzn na klatce schodowej zamieszkiwanego przez nią bloku.

Rzeszów

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. 13 tras z Rzeszowa, najdłuższa ma 102 km

RZESZÓW. Ochotnicy na „cichą” przeprawę wyruszą już 12 kwietnia.

Reklama