Rzeszów - Wtorek, 19.11.2024
Reklama

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

Dodano:

fot. RZGW w Rzeszowie
fot. RZGW w Rzeszowie
RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. O szczegółach poinformowano podczas konferencji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Prace realizowane przez Wody Polskie to element działań, mających na celu zabezpieczenie mieszkańców Podkarpacia przed podtopieniami. Szczególnie w ostatnich latach problem ten mocno się nasilił w wyniku nawalnych opadów deszczu. W Rzeszowie brakuje właściwego systemu kanalizacji deszczowej, a odprowadzalniki wód opadowych są często przepełnione. Dlatego też konieczne jest wykonanie prac zabezpieczających na rzece Strug oraz innych ciekach na terenie miasta.

Jak podkreśliła wojewoda Ewa Leniart, zakres prac związanych z regulacją Strugu jest dość szeroki, ale realizacja inwestycji z pewnością przyczyni się do tego, że poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców Rzeszowa będzie znacznie podniesiony.
Reklama
Rozpoczęty w zeszłym tygodniu pierwszy etap inwestycji dotyczy odcinkowej przebudowy koryta rzeki Strug i ma zostać zrealizowany do końca roku. Łącznie planowane jest zabezpieczenie terenów zalewowych o powierzchni 433 ha. Prace rozpoczęły się na wysokości ul. Gombrowicza do ul. Miłosza. Pozostały zakres działań, obejmujący teren do miejscowości Tyczyn ma być kontynuowany w przyszłym roku.

Jednocześnie trwają prace przedprojektowe nad zabezpieczeniem przed podtopieniami rzeszowskich osiedli: Budziwój, Biała i Matysówka.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Reklama