Rzeszów - Środa, 20.11.2024
Reklama

Trwa trzyetapowy remont ul. Wieniawskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rozpoczął się remont ul. Wieniawskiego. Inwestycja została podzielona na trzy etapy, a jej realizacją zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Prace mają potrwać do 29 maja 2020 roku. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

W lipcu br. informowaliśmy o rozpoczęciu przetargu. Jak wiadomo, rozbudowa ul. Wieniawskiego składa się z trzech etapów i kosztować będzie miasto 13 688 219,97 zł. Prace na pierwszym etapie ruszyły początkiem roku.

Pierwszy etap zakłada remont drogi od ul. Dunikowskiego do przebudowanego odcinka drogi, który rozpoczyna się w miejscu skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ul. Dunikowskiego i biegnie w kierunku osiedla Słocina.

Drugi etap wiąże się z rozbudową ul. Wieniawskiego na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Dunikowskiego. Na ok. 800 m. odcinku rozbudowana zostanie droga o szerokości 7 m. Od ul. Łukasiewicza w kierunku ul. Jana Kiepury powstanie obustronny chodnik, natomiast od skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ulicą Kiepury w kierunku ul. Dunikowskiego powstanie lewostronny chodnik. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa. Dodatkowo przyszły wykonawca postawi 27 szt. nowych słupów oświetlenia ulicznego.
Reklama
Trzeci etap inwestycji mówi o budowie sieci kanalizacji w rejonie ul. Herberta. Na odcinku wykonana zostanie budowa kanalizacji deszczowej ze studniami kanalizacyjnymi o łącznej długości ok. 428 m. Przedmiot zamówienia swoim działaniem obejmie osiem działek. Prace przebiegać będą w regionie ulicy Siemaszkowej, Wieniawskiego, Kiepury, Czajkowskiego i Herberta.

Aktualnie na terenie inwestycji trwają pracę geodezyjne, które mają przygotować teren pod budowę nowej kanalizacji. W Ratuszu słyszymy, że trwające roboty dotyczą pierwszego etapu inwestycji. Warto dodać, że kierowcy poruszający się ul. Wieniawskiego muszą się liczyć z utrudnieniami aż do zakończenia inwestycji.

„Trwają pracę w zakresie geodezyjnym. Chodzi przede wszystkim o wycinkę drzew pod nową kanalizację” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Apel Urzędu Miasta do mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet.

Rzeszów

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

Rzeszów

Dodatkowy termin przyjmowania odpadów w PSZOK-ach

RZESZOW. Odpady do PSZOK-ów przy ul. Ciepłowniczej i przy al. Sikorskiego będą przyjmowane cztery razy w tygodniu.

Rzeszów

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

RZESZÓW. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

Rzeszów

Pędził 107 km/h na ul. Myśliwskiej. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać

RZESZÓW. 24-letni kierowca z sądowym zakazem kierowania pojazdami, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W trakcie ucieczki porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, a o jego...

Rzeszów

Podrobiona odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Zatrzymano obywatela Bułgarii

RZESZÓW. Policja zabezpieczyła 120 podrobionych koszulek światowych marek, którymi handlował na bazarze przy ul. Dworaka obywatel Bułgarii.

Rzeszów

Trwa zbiorka archiwalnych zdjęć Rzeszowa. Powstanie z nich wystawa

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął zbiórkę starych fotografii przedstawiających Rzeszów i okolice oraz jego mieszkańców. Zwieńczeniem akcji będzie interaktywna wystawa zebranych zdjęć oraz wydanie zbiorowej publikacji pn. „Historie życiem pisane”.

Rzeszów

Studentka architektury na Politechnice Rzeszowskiej zaprojektowała sanatorium w Birczy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studentka studiów pierwszego stopnia kierunku architektura Edyta Wysocka w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej wykonanej pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Marka Gosztyły stworzyła projekt architektoniczny sanatorium w Birczy.

Reklama