Rzeszów - Poniedziałek, 28.04.2025
Reklama

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

Dodano:

Przy ul. Warszawskiej powstaje parking, z którego korzystać będzie Inspekcja Transportu Drogowego, fot. Artur Gernand / Urząd Miasta Rzeszowa
Przy ul. Warszawskiej powstaje parking, z którego korzystać będzie Inspekcja Transportu Drogowego, fot. Artur Gernand / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Trwa rozbudowa Systemu Dynamicznego Ważenia Pojazdów wraz z budową stanowisk pomiarowych w pięciu lokalizacjach na terenie Rzeszowa. Jest to kontynuacja inwestycji, która została zakończona w 2015. Na pięciu drogach wlotowych do miasta, powstały wówczas wagi preselekcyjne, które „wychwytują” pojazdy o wadze większej, niż zezwalają na to przepisy.

W ramach kontynuacji rozbudowy systemu zostanie on doposażony w specjalnie przeznaczone do tego celu zatoki (parkingi), na których Inspekcja Transportu Drogowego będzie mogła kontrolować przeciążone pojazdy, wcześniej zarejestrowane przez system pomiarowy.

W ramach trwającej obecnie inwestycji powstają trzy kolejne stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu. Będą zlokalizowane:
  • 150 m przed istniejącą tablicą o zmiennej treści przy al. Sikorskiego (budowa w trakcie),
  • na łączniku drogi ekspresowej S-19 z drogą krajową nr 97 przed rondem im. Jacka Kuronia,
  • na łączniku drogi ekspresowej S-19 (Trasa Południowa).
Powstanie także pięć stanowisk do legalizacyjnego pomiaru pojazdów, czyli parkingów z których korzystać będzie Inspekcja Transportu Drogowego, w następujących lokalizacjach:
  • ul. Lubelska przed skrzyżowaniem z ul. Krogulskiego, na wysokości sklepu Rojax,
  • ul. Warszawska przed skrzyżowaniem z ul. Staromiejską (budowa w trakcie),
  • ul. Krakowska przy cmentarzu,
  • al. Sikorskiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Robotniczą a skrzyżowaniem z ul.  Łukasiewicza,
  • łącznik ekspresowej S-19 (Trasa Południowa) do miasta, przed skrzyżowaniem z ul. Przemysłową.
Inwestycja będzie gotowa latem tego roku. Wartość zadania to  14 468 910,00 zł.
Reklama
Inwestycja współfinansowana jest z funduszy Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020r.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Odrzykońskiej. Będzie bezpieczniej

RZESZÓW. Przy ulicy Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli w Rzeszowie powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty samoobrony dla seniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury oraz Wydział Polityki Społecznej UM Rzeszowa organizują cykl pięciu bezpłatnych warsztatów samoobrony dla seniorów. Spotkanie odbędą się w wybranych domach kultury na terenie miasta.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Rzeszowie. Nie żyje 47-letnia kobieta

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa została śmiertelnie potrącona przez pociąg. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Rzeszów

Zimowy rozkład lotów z Jasionki. Odleciał pierwszy samolot do Mediolanu

RZESZÓW/JASIONKA. W sezonie zimowym - który potrwa do 30 marca 2024 - port lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje 13 kierunków, w tym dwie nowości.

Rzeszów

Zobaczcie, jak postępują prace na budowie RCK w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tak zmienia się przestrzeń w rejonie dworca PKP w Rzeszowie. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego powoli zbliża się do końca. Zobaczcie nowe zdjęcia z realizacji inwestycji.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19 w Nienadówce. Nie żyje 61-letni mężczyzna

RZESZÓW. Około godz. 11:30 doszło tam do zderzenia volkswagena z ciężarowym Dafem.

Rzeszów

Najlepsi szachiści z Rzeszowa powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu w stolicy Podkarpacia odbędą się XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody...

Rzeszów

Remont Przedszkola Publicznego nr 17 na finiszu

RZESZÓW. Do wykonania pozostała jeszcze tylko dodatkowa sala zajęć oraz remont zaplecza technicznego.

Reklama