Rzeszów - Niedziela, 09.02.2025
Reklama

Trwa remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Budynek III LO przechodzi dużą metamorfozę. Warta blisko 14 mln zł inwestycja zakończy się w tym roku.

Umowę na rozbudowę budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie im. Cypriana Kamila Norwida oraz Przedszkola Publicznego nr 2 przy ul. Szopena 11 podpisano w październiku 2024 r. Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu rzeszowska firma Bimat.

Zakres inwestycji jest spory. Obejmuje on m.in. przebudowę i zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń kuchni (m.in. wymiana podłóg i stolarki drzwiowej), remont klatek schodowych, przebudowę instalacji w tym. wodociągowych, kanalizacyjnych, elektrycznych, itd. remont wejść do budynku, remont części elewacji budynku oraz doposażenia przedszkola.

Teren na zewnątrz obiektu zostanie zagospodarowany. Powstanie również droga przeciwpożarowa.

Do chwili obecnej, wykonawcy udało się już zakończyć roboty rozbiórkowe w skrzydle A. Aktualnie prowadzone są prace przy instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej oraz przy odtwarzaniu tynków.

Modernizacja budynku III LO ma zakończyć się w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy mini park w Rzeszowie gotowy

RZESZÓW. Przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, w rejonie placu zabaw powstał zielony teren rekreacyjny. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Wakacyjne konkursy dla seniorów w ramach nadchodzących Senioraliów Rzeszowskich

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury i Rzeszowska Rada Seniorów przygotowały dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami w ramach zbliżających się Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Ulica Podleśna na os. Budziwój w Rzeszowie będzie rozbudowana

RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.

Rzeszów

Kolejne opaski życia dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. We wrześniu rozpocznie się kolejny nabór chętnych do otrzymania tzw. opaski życia, urządzenia elektronicznego w formie bransoletki, działającego podobnie jak telefon komórkowy.

Rzeszów

Giełda winyli i płyt CD w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W ofercie znajdszie się ponad 10 tys. sztuk płyt z muzyką z całego świata i rozmaitych gatunków.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Mieszka I [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. O jego przebudowę apelowali mieszkańcy os. Mieszka I. 

Rzeszów

Zabytkowe pojazdy na rzeszowskim Rynku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.

Rzeszów

Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.

Reklama