Rzeszów - Wtorek, 03.12.2024
Reklama

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

Dodano:

Screen z filmiku prezentującego inwestycję / Realizacja: Adam Lampart/UM Rzeszów/
Screen z filmiku prezentującego inwestycję / Realizacja: Adam Lampart/UM Rzeszów/
RZESZÓW. Trwa największa obecnie drogowa inwestycja w Rzeszowie. Chodzi o przebudowę układu komunikacyjnego w śródmieściu, w okolicach dworca PKP. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

W ramach inwestycji przebudowywany jest układ komunikacyjny ulic: Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego. Zakończenie tego zadania poprawi komunikację w centrum Rzeszowa m.in. poprzez uruchomienie przejazdu pod torami kolejowymi. – Wszyscy pamiętamy ten przejazd sprzed przebudowy – wąski, z ruchem wahadłowym. Nowy da możliwość równoczesnego przejazdu w obydwu kierunkach, dzięki czemu lepiej skomunikowane będą północna i południowa część miasta – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Uruchomienie przejazdu pod torami powinno wpłynąć na zmniejszenie obciążenia m.in. na wiadukcie Tarnobrzeskim i al. Piłsudskiego.
Reklama
Obecnie na terenie inwestycji wykonywanych jest wiele zadań. Na ul. Żółkiewskiego trwają prace przy konstrukcji nawierzchni, na ul. Siemieńskiego przy chodnikach i ścieżce pieszo-rowerowej. Na ul. Fredry budowana jest kanalizacja deszczowa i sanitarna, podobne prace są wykonywane na Żółkiewskiego. Na ulicach Fredry, Śniadeckich i Żółkiewskiego trwa budowa oświetlenia. Na miesiące wakacyjne zaplanowana jest budowa ronda, które powstanie u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry.

Zakończenie tej potężnej i ważnej inwestycji zaplanowane jest na październik tego roku. Jej koszt to 50 mln zł. Miasto zdobyło na nią dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.



 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Rzeszów

Rektor UR odwołuje wydarzenia oraz zaleca kwarantannę domową

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek wydał kolejne oświadczenie w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa.

Rzeszów

Związek Gmin PKS ma nowoczesne zaplecze techniczne

Przy bazie PKS w Rzeszowie wybudowano halę zaplecza technicznego wraz z częścią biurowo - socjalną, o powierzchni ponad 1000 m.

Rzeszów

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

​Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej zostało odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Organizatorzy wydali oświadczenie.

Reklama