Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Inwestor wycofał się z planu zabudowy przestrzeni zielonej pomiędzy Capital Park i ul Zagłoby. Pomogły protesty mieszkańców, którzy uważają, że teraz powinien być przeznaczony pod zieleń publiczna urządzoną z placem zabaw dopuszczającą lokalizację usług publicznych jak przedszkole lub żłobek.

We wrześniu poprzedniego roku informowaliśmy o możliwej zabudowie ww. terenu. Obszar zielony w tej strefie przeznaczono pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną (więcej o uchwale TUTAJ). Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni zaakceptowali projekt uchwały mówiący o uchyleniu uchwały. Z zabudowy terenu wycofał się inwestor, w związku z protestami mieszkańców.

„Taka nagła zmiana jest dla mnie nie do zrozumienia i być może mieszkańcy mieli rację, jeżeli chodzi o wysokość zabudowy, ale prace projektowe trwały długo i miasto nie powinno wyrażać zmiany stanowiska w tej sprawie” – mówiła Jolanta Kaźmierczak, radna Platformy Obywatelskiej. Odmienne zdanie miał jej klubowy kolega, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.
Reklama
W projekcie uchwały czytamy, że przeciw zabudowanie opowiedziało się łącznie 46 osób. Byli to mieszkańcy budynków mieszkalnych położonych przy ul. Niepodległości 1 i ul. Zagłoby 8: „Złożone uwagi świadczą dobitnie, że mieszkańcy budynków mieszkalnych położonych przy ul. Niepodległości 1 i ul. Zagłoby 8, nie zgadzają się z nowymi zasadami zabudowy i zagospodarowania terenów”.

Jaka zatem będzie przyszłość tego terenu? Mieszkańcy życzą sobie przeznaczenia terenu pod zieleń publiczną urządzoną z placem zabaw, z dopuszczeniem lokalizacji usług publicznych związanych z edukacją i kulturą, np. publiczne przedszkole lub żłobek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów. Ponad 300 tys. zł na opiekę wytchnieniową

RZESZÓW. 310,8 tys. zł otrzymało miasto Rzeszów na realizację programu „opieka wytchnieniowa” skierowanego do członków rodzin lub opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi z orzeczeniami oraz osobami z orzeczeniami o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Rzeszów

ZTM otwiera nowy Punkt Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Od 19 marca zacznie działać nowy Punkt Obsługi Podróżnego ZTM Rzeszów zlokalizowany w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall. Przestanie natomiast  funkcjonować stanowisko ZTM w CH Plaza.

Rzeszów

Samolot z kamerą termowizyjną będzie latał nad Rzeszowem. Zbada sieć ciepłowniczą

RZESZÓW. W nocy z czwartku na piątek (7 / 8 marca) przeprowadzone zostaną lotnicze badania rzeszowskiej sieci ciepłowniczej. Nad miastem będzie latał samolot wyposażony w kamerę termowizyjną.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Ile jeszcze potrwa przebudowa budynku dworca PKP?

RZESZÓW. Konieczność wykonania nieprzewidzianych wcześniej robót przy konstrukcji budynku dworca Rzeszów Główny oraz dodatkowych wynikających z prowadzonych prac archeologicznych, znacznie opóźniła zakończenie inwestycji, która stanowi jedną z trzech elementów składających się na...

Rzeszów

Większy komfort pacjentek szpitala przy ul. Szopena. Nowa porodówka otwarta [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 5 marca 2024 r. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie wznawia przyjęcia pacjentek, które chcą urodzić tu dziecko.

Rzeszów

Na osiedlu Drabinianka powstanie mini park z placem zabaw [WIZUALIZACJE]

RZESZOW. Zielona strefa wypoczynku pn. Arkadia powstanie w sąsiedztwie szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Świeżo upieczona kierująca wjechała w ogrodzenie. Kobieta trafiła do szpitala

TRZCIANA. 18-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Kierująca trafiła do szpitala. Jak ustaliła policja, 18-latka otrzymała prawo jazdy zaledwie kilka tygodni temu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał motocykl inspirowany samochodem wokalisty zespołu Metallica

RZESZÓW. Działająca w Rzeszowie firma Game Over Cycles zaprezentowała swój najnowszy motocykl. Maszyna inspirowana jest samochodem „Slow Burn” Jamesa Hetfielda, wokalisty i gitarzysty zespołu Metallica.

Reklama