Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta pojawił się projekt uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości w rejonie ul. Borowej i Żywicznej. Radni PiS apelowali do pozostałych członków Rady o przeznaczenie tych terenów pod budowę aquaparku.

Jeszcze przed rozpoczęciem wczorajszej sesji Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości przed rzeszowskim Ratuszem organizowali krótki briefing prasowy odnośnie budowy aquaparku na terenach w rejonie ulicy Żywicznej i Borowej.

„Dobry program i sprawne zarządzanie mogą dać gwarancję tego, że tego typu inwestycje będą przynosiły miastu zysk. Przykładem jest aquapark we Wrocławiu. Prawo i Sprawiedliwość dzisiaj proponuje budowę w Rzeszowie aquaparku na gruntach, które miasto dzisiaj niestety zamierza sprzedać” – wyjaśniał podczas briefingu szef klubu PiS, Marcin Fijołek.

Projekt uchwały, o której wspomina radny, dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha. Zgodnie z uzasadnieniem, ww. działki mają być przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, a sama ich sprzedaż ma odbyć się w drodze przetargu nieograniczonego.

Pomysł radnych PiS miał charakter apelu do prezydenta Rzeszowa o ustalenie kierunków działania, jednak zanim jeszcze przystąpiono do uchwalania projektów, temat aquaparku został odrzucony przez radnych na etapie dodawania dodatkowych punktów do porządku obrad. Nie oznaczało to jednak zakończenia dyskusji i do aquaparku powrócono przy omawianiu ww. projektu uchwały.

„W momencie gdy miasto pozbędzie się tych działek, to w moim przekonaniu straci bezpowrotnie szanse na to, aby w tamtym terenie tego typu inwestycje uruchomić” – informował Marcin Fijołek, który jako dodatkowy atut tych terenów wskazywał dobrze skomunikowaną lokalizację.
Reklama
Poza przedstawicielami PiS pozostali radni niezbyt przychylnie podeszli do pomysłu budowy aquaparku na Staromieściu. Większość, w tym Konrad Fijołek (wiceprzewodniczący Rady Miasta), Wiesław Buż (wiceprzewodniczący Rady Miasta), Tomasz Kamiński (Rozwój Rzeszowa) oraz Andrzej Dec (przewodniczący Rady Miasta), byli za zabudową północnej części miasta.  

„To, że aquapark jest oczekiwany przez mieszkańców pokazały już niejedne badania. Nie sztuką jest podbijać bębenek z wielkimi oczekiwaniami. Uważam, że każdy teren ze wskazaniem na dobrą inwestycje jest tematem rozwojowym dla miasta i mieszkańców” – stwierdził wiceprzewodniczący Wiesław Buż.

Ostatni i niejako decydujący głos w dyskusji należał do zastępcy prezydenta Rzeszowa Marka Ustrobińskiego, który objaśnił radnym, że na terenie Staromieścia obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego, który jest zgodny z zabudową terenów.

„Ponad 1,5 roku temu uchwaliliśmy plan zagospodarowania przestrzennego na Staromieściu. Tego [mowa o aquaparku – przyp.red.] tam się nie da zbudować, ta propozycja jest niemożliwa do realizacji” – mówił Ustrobiński.

Po dyskusji, którą musiał przerwać wnioskiem radny Mirosław Kwaśniak, przyszedł czas na głosowanie w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż działek. Projekt uchwały został przyjęty.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend Maraton Fitness z mistrzyniami sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę, 2 marca ponad 250 uczestniczek weźmie udział w intensywnych treningach, które poprowadzi sześć utytułowanych Mistrzyń Sportu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa drogi, która w przyszłości posłuży jako dojazd do aquaparku

RZESZÓW. Na osiedlu Staromieście trwają prace przy rozbudowie ul. Jana Welca. Nowy odcinek ma w przyszłości służyć jako dojazd do aquaparku, który ma powstać w tym rejonie. Inwestycję o wartości 3,7 mln...

Rzeszów

Pasażer na gapę, który uciekł kontrolerce ZTM, został zidentyfikowany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ustalili tożsamość pasażera, który w piątek na al. Piłsudskiego, w autobusie miejskim, nie chciał okazać ważnego biletu kontrolerce ZTM. To 16-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. O dalszym losie nastolatka zdecyduje...

Rzeszów

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Od 11 marca w Rzeszowie będzie można składać wnioski o dotację na usuwanie azbestu. Nabór zakończy się 25 marca 2024 r.

Rzeszów

Połączenie ul. Wyspiańskiego z ul. Wołyńską. Miasto szuka wykonawcy

RZESZÓW. Do 13 marca miasto czeka na oferty firm zainteresowanych budową odcinka ul. Wyspiańskiego, który połączy ją z ul. Wołyńską. Wykonawcę tej inwestycji poznamy najprawdopodobniej w kwietniu.

Rzeszów

W piątek otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. Od 1 marca 2024 r. mieszkańcom Rzeszowa i podróżnym udostępniony zostanie  przebudowany plac dworcowy oraz parking podziemny, które stanowią „miejską” część Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Ile zapłacimy za postój? Jak pojadą autobusy...

Rzeszów

Wypadek na os. Kotuli. 14-latek na hulajnodze potrącony przez autobus MPK

RZESZÓW. 14-letni chłopak jadący hulajnogą został potrącony przez autobus komunikacji miejskiej. Nastolatek z obrażeniami trafił do szpitala.

Rzeszów

Miasto sfinansuje kolejne badania dla mieszkańców

RZESZÓW. Ponad 230 tys. przeznaczono na realizację Programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Weźmie w nim udział minimum 150 mieszkańców Rzeszowa.

Reklama