Rzeszów - Sobota, 16.11.2024
Reklama

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rozstrzygnięto konkurs na aranżację wnętrza nowej strefy relaksu, która powstanie na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Zwycięski projekt stworzyli studenci architektury - Natalia Makowska i Norbert Lis.

Konkurs skierowany był do studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy mogli zgłosić swój projekt indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach. Do konkursu zgłoszono cztery projekty. Jury złożone z przedstawicieli Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, wspieranych przez dr inż. arch. Magdalenę Szpytmę i kolegium dziekańskie, jednogłośnie wybrało projekt autorstwa Natalii Makowskiej i Norberta Lisa.

W projekcie aranżacji należało uwzględnić: miejsce do odpoczynku, miejsce do czytania wraz z umeblowaniem do przechowywania czasopism branżowych, miejsce do pracy na laptopie, podwyższenie, które na co dzień będzie miejscem do siedzenia i które również będzie mogło stanowić ewentualną scenę, przestrzeń przeznaczoną do gier planszowych oraz na projekcje prezentacji i filmów z rzutnika. Autorzy mogli również zaproponować dodatkowe elementy funkcjonalności. Projekt musiał zawierać propozycje: zagospodarowania wnętrza, doboru materiałów wystroju wnętrza (ściany, posadzka), wyposażenia w meble i inne sprzęty oraz dodatkowego oświetlenia.
Reklama
Wydziałowa strefa relaksu ma zapewnić użytkownikom spokój, odpoczynek oraz komfortowe warunki do pracy i nauki. Strefa zlokalizowana będzie w sali P-25, na parterze budynku P Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury przy ul. Poznańskiej. Będzie to kolejne takie miejsce na naszej uczelni. W ubiegłym roku strefy relaksu powstały na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz na Wydziale Chemicznym.

Prace nad realizacją projektu rozpoczną się w najbliższym czasie.

 
Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PiS o inwestycjach w Rzeszowie. Nie obyło się bez „przytyku” w stronę władz miasta

RZESZÓW. Poruszono m.in. temat obwodnicy południowej i budowy Sądu Okręgowego

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019. Będą utrudnienia w ruchu i zmiany tras autobusów miejskich

RZESZÓW. Już za kilka dni ulicami Rzeszowa przebiegnie Rzeszów Business Run 2019. 3,5 km trasą pobiegnie około 150 drużyn. 

Rzeszów

78 zarzutów usłyszały trzy osoby podejrzane o wyłudzenia telefonów komórkowych

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy.

Rzeszów

Policyjne podsumowanie wakacji: 419 wypadków, 36 ofiar śmiertelnych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Więcej wypadków, więcej rannych i ofiar śmiertelnych - taki jest bilans wakacyjnych miesięcy w 2019 roku.

Rzeszów

310 mln zł na drogi powiatowe i gminne. 260 zadań z dofinansowaniem

RZESZÓW, PODKARPACIE. O wynikach naboru poinformowano na konferencji prasowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. 

Rzeszów

Rozpoczęły się prace przy odmuleniu rzeszowskiego zalewu. Najpierw przeniosą rośliny kotewki

RZESZÓW. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje o rozpoczęciu prac w związku z odmuleniem zalewu w Rzeszowie

Rzeszów

Niematerialny skarb – strój rzeszowiaków, czyli rańtuch na głowie i łoktusza na ramiona

RZESZÓW. Początkowo stroje rzeszowiaków nosiły wiele znamion ubioru Lasowiaków, zamieszkujących obręb Puszczy Sandomierskiej.

Rzeszów

Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki protestowali przed Galerią Rzeszów

RZESZÓW. Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano

Reklama