Rzeszów - Środa, 20.11.2024
Reklama

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rozstrzygnięto konkurs na aranżację wnętrza nowej strefy relaksu, która powstanie na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Zwycięski projekt stworzyli studenci architektury - Natalia Makowska i Norbert Lis.

Konkurs skierowany był do studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy mogli zgłosić swój projekt indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach. Do konkursu zgłoszono cztery projekty. Jury złożone z przedstawicieli Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, wspieranych przez dr inż. arch. Magdalenę Szpytmę i kolegium dziekańskie, jednogłośnie wybrało projekt autorstwa Natalii Makowskiej i Norberta Lisa.

W projekcie aranżacji należało uwzględnić: miejsce do odpoczynku, miejsce do czytania wraz z umeblowaniem do przechowywania czasopism branżowych, miejsce do pracy na laptopie, podwyższenie, które na co dzień będzie miejscem do siedzenia i które również będzie mogło stanowić ewentualną scenę, przestrzeń przeznaczoną do gier planszowych oraz na projekcje prezentacji i filmów z rzutnika. Autorzy mogli również zaproponować dodatkowe elementy funkcjonalności. Projekt musiał zawierać propozycje: zagospodarowania wnętrza, doboru materiałów wystroju wnętrza (ściany, posadzka), wyposażenia w meble i inne sprzęty oraz dodatkowego oświetlenia.
Reklama
Wydziałowa strefa relaksu ma zapewnić użytkownikom spokój, odpoczynek oraz komfortowe warunki do pracy i nauki. Strefa zlokalizowana będzie w sali P-25, na parterze budynku P Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury przy ul. Poznańskiej. Będzie to kolejne takie miejsce na naszej uczelni. W ubiegłym roku strefy relaksu powstały na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz na Wydziale Chemicznym.

Prace nad realizacją projektu rozpoczną się w najbliższym czasie.

 
Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Rzeszów

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie rzeszowskim

Sanepid udostępnił najnowszy raport dotyczący ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. W powiecie rzeszowskim pojawiły się dwa nowe ogniska. Na Podkarpaciu jest ich łącznie dziewięć.

Rzeszów

Nowy punkt drive-thru w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie otwiera się piąty punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19. Na Podkarpaciu łącznie działa już 30 takich miejsc.

Reklama