Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

Dodano:

fot. Zdjęcie mieszkańców Zabrza wysłane do Tadeusza Ferenca
fot. Zdjęcie mieszkańców Zabrza wysłane do Tadeusza Ferenca
RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie. Tadeusz Ferenc postanowił wziąć sprawę w swoje ręce interweniując u prezesa PKS-u.

8 października do ratusza wpłynął list, którego autorem są turyści z Zabrza. Nadawcy pisma z jednej strony chwalą prezydenta Tadeusza Ferenca za rozwój miasta, z drugiej zaś zwracają uwagę na fatalny stan estetyczny pojazdów, jakimi autobusy MKS-u poruszają się przez miasto.

„Obraz Rzeszowa psują autobusy, które również poruszają się po mieście. Napis na nich to MKS. Jeden z wielu pokazujemy panu na zdjęciu. Mamy nadzieję, że miasto stać, aby takie szkarady nie poruszały się po mieście” – czytamy w liście.

W związku z interwencją małżeństwa z Zabrza, prezydent Ferenc postanowił wystosować pismo do Piotra Klimczaka, prezesa zarządu PKS w Rzeszowie, w którym „apeluje o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do wyeliminowania z rzeszowskich ulic samochodów MKS niespełniających żadnych norm estetycznych oraz modernizację dworca autobusowego”.
Reklama
Zdaniem prezydenta stolicy innowacji, skandaliczny stan taboru autobusowego psuje pozytywny wizerunek miasta i „gryzie się” z działaniami inwestycyjnymi władz miasta, które ich zdaniem dysponują jednym z najnowocześniejszym taborem w kraju.

„Jako prezydent nie zgadzam się na psucie wizerunku miasta Rzeszowa. Od wielu lat prowadzimy bowiem intensywne i skuteczne działania inwestycyjne w nowoczesny i ekologiczny transport publiczny” – czytamy w piśmie Tadeusza Ferenca.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Senioralia Rzeszowskie. Ponad 50 wydarzeń dla starszych mieszkańców [PROGRAM]

RZESZÓW. Tegoroczne Senioralia Rzeszowskie zainauguruje koncert Majki Jeżowskiej na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Oficjalne otwarcie zmodernizowanej ul. Grunwaldzkiej. Będą atrakcje

RZESZÓW. - W końcu mam wielką przyjemność zaprosić wszystkich Państwa na oficjalne otwarcie nowej, zmodernizowanej, zazielenionej ulicy Grunwaldzkiej! – napisał w mediach społecznościowych Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. - Mam wielką nadzieję, że...

Rzeszów

Od października nowe połączenie z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic debiutują w Jasionce i uruchamiają nowe połączenie z podrzeszowskiego lotniska.

Rzeszów

Dzwonnica na placu Wolności gotowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa dzwonnicy Dzwonu Niepodległości na rzeszowskim placu Wolności. Koszt inwestycji to blisko 275 tys. zł.

Rzeszów

Happening ekologiczny w Parki Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. "Nowe życie odpadów" - pod takim hasłem już w najbliższą sobotę odbędzie się Happening Ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

Rzeszów

Łoś na ulicach Rzeszowa. Nietypowa interwencja policjantów

RZESZÓW. Zwierzę zostało zauważone dziś rano, przed godz. 5:00 na terenie komendy wojewódzkiej policji w Rzeszowie, przy ul. Dąbrowskiego

Rzeszów

Szeregówki na osiedlu Biała nie grożą zawaleniem. Są wyniki kontroli PINB

RZESZÓW. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rzeszowa, poinformował o stanie technicznym budynków.

Rzeszów

Policyjny dron nad rzeszowskim rondem ujawnił 20 wykroczeń

RZESZÓW. Po raz kolejny funkcjonariusze z rzeszowskiej drogówki patrolowali rondo w rejonie hipermarketu E. Leclerc. W niespełna trzy godziny, oko policyjnej kamery, zarejestrowało 20 wykroczenia.

Reklama