Rzeszów - Piątek, 01.11.2024
Reklama

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Po 18 latach, Tadeusz Ferenc zrezygnował z funkcji prezydenta miasta Rzeszowa. Jako swojego potencjalnego następcę zaproponował Marcina Warchoła, obecnego wiceministra sprawiedliwości.
 
10 lutego 2021 r., w dniu swoich 81 urodzin, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, Tadeusz Ferenc poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska prezydenta miasta Rzeszowa.

„Szanowni Państwo, ponad 18 lat temu z Państwa woli, zostałem prezydentem Rzeszowa. Był to dla mnie wspaniały czas, to co udało się zrobić, jak przez ten czas zmieniło się miasto, to przede wszystkim Państwa zasługa. Bez Państwa zaangażowania, pomysłu i dbałości o miasto, niewiele udało by się osiągnąć. Zawsze powtarzałem i nadal będę to czynił, że Rzeszow jest bogaty w mądrość jego mieszkańców. Przyszedł moment, że podjąłem niełatwą decyzje o rezygnacji z pełnionej funkcji. – oświadczył Tadeusz Ferenc.

„W tym roku będę obchodził rocznicę 65 lat pracy zawodowej, kiedyś trzeba było podjąć decyzje o odejściu. Coś się zaczęło, i coś się kończy. Dlatego też podjąłem decyzję zdecydowanie odnośnie rezygnacji ze stanowiska.” – uzasadnił swoją decyzję prezydent Rzeszowa.


Konferencja prasowa Tadeusza Ferenca, fot. Matriały prasowe UM Rzeszów

Jako swojego potencjalnego następcę, Tadeusz Ferenc wskazał obecnego na konferencji Marcina Warchoła, aktualnego wiceministra sprawiedliwości. „Jestem przekonany, że moim ukochanym miastem kierować będą ludzie mądrzy, uczciwi i otwarci na problemy mieszkańców. Taką osobą jest Pan minister Marcin Warchoł,  który gwarantuje dalszy rozwój. Dlatego też bezwzględnie popieram Pana ministra i chciałbym żeby był prezydentem…” – powiedział Ferenc.

Po oświadczeniu Tadeusza Ferenca, głos zabrał Marcin Warchoł. „Szanowny Panie Prezydencie, drodzy Państwo, to jest koniec epoki, która zapisze się w dziejach naszego miasta złotymi zgłoskami.” – rozpoczął swoje przemówienie wiceminister.
Reklama
W dalszej części przemówienia wiceminister, wymienił zasługi i osiągnięcia obecnego prezydenta dla rozwoju Rzeszowa, w tym m.in. powiększenie Rzeszowa czy zwiększenie budżetu miasta oraz realizacje wielu ważnych dla miasta inwestycji.  

Marcin Warchoł zapewnił, że jako prezydent będzie kontynuował kierunek rozwoju Rzeszowa obrany przez Tadeusza Ferenca, a obecny Prezydent będzie miał dalszy wpływ na rozwój miasta. „Będzie dla mnie zaszczytem dalsza współpraca z Panem” – powiedział Warchoł. Podkreślił również, że chciałby kontynuować realizację inwestycji rozpoczętych przez prezydenta Ferenca, w tym m.in. Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, Wisłokostrady, tunelu pod rondem Pobitno czy budowy obwodnicy południowej.

„Będę startował jako kandydat obywatelski, bezpartyjny i niezależny… Moją partią od dzisiaj jest Rzeszów” – zapowiedział Marcin Warchoł. „Wszystkich mieszkańców Rzeszowa zachęcam do współpracy na rzecz dalszego rozwoju naszego miasta” – dodał.
 
Marcin Warchoł zobowiązał się również, że w przypadku objęcia funkcji prezydenta Rzeszowa, obecni pracownicy Urzędu Miasta i instytucji miejskich zachowają swoje miejsca pracy. „Zwycięskiej drużyny się nie zmienia” – podkreśli wiceminister.

 
**********
Tadeusz Ferenc urodził się 10 lutego 1940 w Rzeszowie. Z wykształcenia jest ekonomistą. Pracował m.in. w WSK Rzeszów, przedsiębiorstwie Transbud i Budimex. W latach 1993 – 2001 pełnił funkcję prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowe Miasto”.

Od 1964 do rozwiązania należał do PZPR. W 1990 wstąpił do SdRP, a w 1999 – do SLD.

W latach 2001–2002 zasiadał w Sejmie IV kadencji, został wybrany z ramienia SLD w okręgu rzeszowskim.

Funkcję prezydenta miasta Rzeszowa pełnił nieprzerwanie od 2002 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie restauracje dowożą lekarzom "darmowe" jedzenie

RZESZÓW. Dzięki platformie organizującej zbiórki trzy organizacje postanowiły pomóc pracownikom służb medycznych w kraju, dostarczając im posiłki. W akcji udział biorą również restauracje i szpitale z Rzeszowa.

Rzeszów

ZTM wprowadza ograniczenia kontaktu

RZESZÓW. ZTM wprowadza zakaz bezpośredniego kontaktu z klientem. POP-y zamknięte.

Rzeszów

Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Obsługa klientów zamknięta do odwołania

RZESZÓW. Podobnie jak Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki, również Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie od 16 marca zamyka do odwołania obsługę klientów.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki zaprzestają bezpośredniej obsługi mieszkańców

RZESZÓW. Od 16.03.2020 r. do odwołania Urząd Miasta Rzeszowa oraz Jednostki Organizacyjne Miasta Rzeszowa nie prowadzą obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientem.

Rzeszów

Loty na lotnisku w Jasionce wstrzymane

Podrzeszowskie lotnisko wstrzymuje loty na co najmniej 14 dni.

Rzeszów

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Rzeszowa tylko na odległość

RZESZÓW. Dyżury prowadzone będą wyłącznie za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość, tj. za pośrednictwem telefonu lub e-maila.

Rzeszów

Rzeszowskie galerie handlowe działają w ograniczonym zakresie

RZESZÓW. W galeriach handlowych działają jedynie: apteki, sklepy spożywcze, drogerie i pralnie.

Rzeszów

Kryte lodowisko znajdzie się przy ul. Witosa i Wyspiańskiego

RZESZÓW. Zmiana lokalizacji budowy nowego budynku dla Sądu Okręgowego niesie za sobą szereg konsekwencji, jedną z nich jest zmiana lokalizacji pod budowę krytego lodowiska.

Reklama