Rzeszów - Środa, 23.04.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc interweniuje u premiera ws. podwyżki cen ciepła

Dodano:

RZESZÓW. W piśmie skierowanym do premiera, prezydent Rzeszowa zarzuca państwowej spółce monopolistyczne praktyki.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o interwencję w związku z planowaną przez PGE Energia Ciepła podwyżką cen ciepła.

„Zwracam się do Pana Premiera z prośbą o podjęcie działań w celu ochrony samorządów, a docelowo także obywateli przed monopolistycznymi praktykami spółki państwowej PGE Energia Ciepła S.A., która narzuca rażąco wygórowane ceny z tytułu sprzedaży ciepła, dążąc w ten niedopuszczalny sposób do maksymalizacji zysku.” – czytamy w piśmie.

Prezydent oburza się na znaczne podwyżki cen energii cieplnej, które jego zdaniem w konsekwencji odbiją się bezpośrednio na mieszkańcach Rzeszowa. Prezydent zaznacza, że z ciepła systemowego korzystają nie tylko mieszkańcy i przedsiębiorcy, ale również szkoły, przedszkola, żłobki czy domy pomocy społecznej. Jak podkreśla, cena za zamówioną moc cieplną wg nowej taryfy jest wyższa aż o 15,5 % od ceny dotychczasowej.
Reklama
„Obecnie Miasto Rzeszów płaci spółce PGE Energia Ciepła S.A. - Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie za zamówioną moc cieplną kwotę 7438,78 zł netto za 1 MW. Taryfa ustalona przez PGE Energia Ciepła S.A. dla Oddziału Elektrociepłownia Rzeszów i zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki decyzją z dnia 29 czerwca 2020 r. wynosi 8589,45 zł netto za 1 MW.” – informuje w piśmie Prezydent.
 
Zdaniem Tadeusza Ferenca tak wysokie podwyżki cen ciepła są szczególnie oburzające w obliczu obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

„Wprowadzona przez PGE Energia Ciepła S.A. podwyżka bulwersuje szczególnie w trudnej sytuacji spowodowanej pandemia wirusa COVID - 19. Boleśnie dotyka odbiorców ciepła - mieszkańców i przedsiębiorców, którzy w wielu przypadkach będą zmuszeni do zamykania swoich firm czy lokali usługowych.”


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Rzeszów

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstaje plaża. Fijołek: Inwestycję, którą teraz tworzymy traktuję jako pierwszy etap [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pojawi się tam ponad 20 tys. roślin, siedziska, ławki, leżaki i ramy widokowe.

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

12. PKO Bieg Niepodległości

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...

Rzeszów

LOTAMS otworzył swoją bazę serwisową w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

JASIONKA. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.

Reklama