Rzeszów - Środa, 22.01.2025
Reklama

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

Dodano:

fot. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
fot. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, pierwsze wśród szpitali na Podkarpaciu. Rzeszowski szpital Pro-Familia w ogólnopolskim Rankingu Szpitali  został oceniony jako jeden z najlepszych w Polsce oraz po raz kolejny zyskał tytuł najbezpieczniejszej placówki w regionie.

Prestiżowy Ranking Szpitali od 16 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika "Rzeczpospolita".

W ramach rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej, ale także blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa oraz personel i jego kwalifikacje. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia skrupulatnie analizuje też skargi pacjentów i ilość zdarzeń niepożądanych. Pod lupę bierze komfort pobytu, a także inne czynniki -  jak finanse, zarządzanie majątkiem czy systemy informatyczne.

W tegorocznej edycji Pro-Familia została oceniona jako jeden z najlepszych szpitali w Polsce -  zyskując  w „złotej setce” drugie miejsce. Na pierwszym miejscu na podium  znalazło się Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, na trzecim – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Ponadto rzeszowski szpital zdobył  1. miejsce w kategorii szpitali w sieci poziomu I oraz 1. miejsce wśród szpitali na Podkarpaciu.

„Tak wysokie miejsce w skali kraju to dla nas ogromny zaszczyt i dowód na to, że najwyższa jakość opieki jest nieodłącznym elementem nowoczesnej medycyny. Co więcej, awansowaliśmy względem ubiegłego roku o jedno miejsce - z 3 na 2. To sukces całego zespołu” – podkreśla Radosław Skiba, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia
Reklama
W blisko dziewięcioletniej historii Pro-Familia zdążyła zapracować na pozycję regionalnego lidera w położnictwie i ginekologii, a także w perinatologii, czyli opiece nad dzieckiem jeszcze przed narodzinami. W mieście liczącym 200 tysięcy mieszkańców, w szpitalu przyjmowanych jest ponad 5 tysięcy porodów rocznie, a co druga rodząca pochodzi spoza Rzeszowa.

„Stale inwestujemy, rozwijamy się, zatrudniamy najlepszych specjalistów w kraju, otwieramy nowe oddziały, wdrażamy innowacyjne metody leczenia, kupujemy sprzęt najwyższej klasy. Wszystko to z myślą o naszych pacjentach. To oni wyznaczają kierunek naszego rozwoju” – dodaje Skiba.

Szpital  z sukcesem realizuje świadczenia medyczne  również na innych oddziałach – pediatrii, chirurgii, urologii, chirurgii plastycznej  i ortopedii. Nieodłączną częścią placówki jest również m.in. Centrum Medycyny Sportowej,  Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości,  Bank Mleka, Pracownia Endoskopii, Poradnie Specjalistyczne  i Stomatologia

W XVI Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej" Bezpieczny Szpital 2019 udział wzięły 202 szpitale, których baza łóżkowa stanowi 73 759 sztuk, czyli 40 proc. wszystkich 185,3 tys. łóżek w Polsce, i w których odbywa się 59 proc. wszystkich hospitalizacji (4,6 mln z 7,8 mln). W złotej setce znalazły się także dwa inne szpitale z Podkarpacia -  Centrum Opieki Medycznej z Jarosławia, które w skali kraju zajęło 59 miejsce oraz Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej z Tarnobrzega z 96. miejsce w kwalifikacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PKP PLK otrzymało dofinansowanie na przebudowę stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę na dofinansowanie dwóch projektów.

Reklama