Rzeszów - Wtorek, 29.04.2025
Reklama

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

Dodano:

Wizualizacja: ARP Manecki
Wizualizacja: ARP Manecki
RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie. Zadaniem wykonawcy będzie m.in. także wybudowanie nowej części szkoły i przedszkola, w której znajdą się m.in. sale przedszkolne, świetlica, szatnia i kuchnia.

Inwestycja będzie składała się z kilku elementów. Jednym z nich jest budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Hala będzie spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będą także widownia oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.

Kolejnym z elementów będzie budowa nowej części  szkolno-przedszkolnej, która będzie  połączona z istniejącym budynkiem. Znajdą się w niej:
 - na kondygnacji 0 - świetlica szkolna, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne oraz pracownia fizyko – chemiczna.
- na kondygnacji – 1 – m.in. szatnia dla ok. 310 uczniów, zaplecze techniczne, kuchnia, jadalnia
Reklama
- na kondygnacji +1 – 5 sal przedszkolnych (każda z sal będzie posiadała bezpośredni dostęp do sanitariatów), szatnia dla dzieci przedszkolnych, pomieszczenia socjalne oraz gabinet o funkcji biurowej.

Trzecim z elementów będzie przebudowa istniejącego budynku szkolnego, która będzie polegać m.in. na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń na kondygnacji -1 oraz 0 i wprowadzeniu dodatkowego, zadaszonego, zewnętrznego wejścia technicznego na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

W ramach zagospodarowania terenu zostaną wykonane nowe chodniki z kostki wraz z miejscami postojowymi. Ustawione zostaną także elementy małej architektury takie jak ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci.

Wybór wykonawcy tej inwestycji zaplanowany jest na tegoroczne lato. Wykonawca na rozbudowę i przebudowę szkoły i przedszkola na os. Staromieście będzie miał 24 miesiące od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa wiaduktu na ul. Batorego rozpoczęta. Potrwa ok. 13 miesięcy

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy, ponad 3-krotnie szerszy obiekt.

Rzeszów

Rada Miasta i mieszkańcy Nowego Jorku docenili prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc otrzymał dyplom uznania od członka Rady Miasta Nowego Jorku.

Rzeszów

Za nami pokazy na 100-lecie Aeroklubu Polskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tysiące miłośników lotnictwa miało okazję oglądać podniebne akrobację na 100-lecie Aeroklubu Polskiego.

Rzeszów

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

RZESZÓW. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł.

Rzeszów

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby przedłużyć ulgę?

RZESZÓW. Aby starać się ponownie o prawo do ulgi należy przedstawić te same dokumenty co w poprzednim roku.

Rzeszów

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Informacje dla kierowców i pieszych

RZESZÓW. W poniedziałek, od godz. 10.00 rozpocznie się rozbiórka wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie.

Reklama