Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Start sezonu rowerowego w Rzeszowie. W sobotę rajd ulicami miasta

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w Rzeszowie oficjalnie rozpocznie się sezon rowerowy. W tym dniu zainaugurowana zostanie również ogólnopolska kampania Rowerowy Maj 2024.

Rajd rowerowy ulicami miasta

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zaprasza miłośników dwóch kółek na oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego w stolicy Podkarpacia. W sobotę, 27 kwietnia ulicami miasta przejadą rowerzyści. Uczestnicy rajdu zbiorą się o godz. 10:30 na rzeszowskim Rynku. Przejazd ulicami miasta rozpocznie się o godz. 11:00. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans długości ok 8,6 km. Poniżej trasa rajdu:

Rynek - Matejki – Moniuszki – Cieplińskiego – Piłsudskiego – Most Lwowski – Rejtana – Powstańców Warszawy – Podwisłocze – Kopisto – Kilara – Hetmańska – Bulwarowa – zjazd na scenę na Bulwarach.
Przyjazd na metę na Bulwarach planowany jest na godz. ok. 12:30.
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Osoby niepełnoletnie lub zorganizowane grupy szkolne muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej. Osoby niepełnoletnie obowiązkowo muszą posiadać kask (rekomendowane jest posiadanie kasku również przez osoby pełnoletnie). Każdy uczestnik rajdu musi posiadać sprawny oraz właściwie oznakowany rower (oświetlenie z przodu i z tyłu, dzwonek, odblaski).
W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, organizatorzy zastrzegają możliwość skrócenia trasy, aby z rynku dojechać jak najszybciej na Bulwary lub w przypadku bardzo złej pogody, odwołania rajdu. Rajd zabezpieczony będzie przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl. Przejazd uczestników rajdu ulicami miasta zabezpieczony zostanie przez Policję oraz karetkę pogotowia.
Reklama

Rowerowy Maj 2024

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. Miasto Rzeszów weźmie udział w kampanii trzeci rok z rzędu. W tym roku do akcji przystąpiło aż 64 placówki szkolne. Kampania Rowerowy Maj potrwa od 6-29 maja 2024 r.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Oprócz symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz wigilijnego poczęstunku, na mieszkańców Rzeszowa czeka również wiele atrakcji w Miasteczku Świątecznym.
 

Rzeszów

Przechodziła w niedozwolonym miejscu, potrącił ją samochód

​SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Do zdarzenia doszło dziś rano w Sokołowie Małopolskim. Potrącona 56-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Wracają kursy autobusów MPK pod wiaduktem na ul. Batorego

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej znów pojadą ulicą Batorego, pod wiaduktem kolejowym. Chodzi o linie nr 9, 12, 29, 59 oraz N1. Nie zostanie przywrócona linia...

Rzeszów

Jarmark Bożonarodzeniowy w Plazie

RZESZÓW. Jarmark rozpocznie się 17 grudnia i potrwa aż do 23 grudnia. 

Rzeszów

Nowy rzeszowski basen oficjalnie otwarty

RZESZÓW. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie nowego rzeszowskiego basenu, który powstał przy ul. Matuszczaka

Rzeszów

Ścieżka biegowa na rzeszowskich Bulwarach gotowa

RZESZÓW. Zakończono prace przy budowie nowego odcinka profesjonalnej ścieżki biegowej na Bulwarach nad Wisłokiem. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 1,2 mln zł.

Rzeszów

Świąteczny Konwój Radia ZET w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z wizytą Konwoju w czwartek część ul. Słowackiego w centrum Rzeszowa będzie wyłączona z ruchu.

Reklama