Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Spośród 402 szkół z całego kraju wybrano 20 do projektu „Szkoła dla innowatora”. Wśród nich placówka z Rzeszowa

Dodano:

fot. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie
fot. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie
RZESZÓW. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie zakwalifikowała się do projektu „Szkoła dla innowatora”. Uczniowie będą mieli możliwość przejścia przez intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne.

Rekrutacja do projektu „Szkoła dla innowatora” rozpoczęła się 3 grudnia 2019 roku. W pierwszym etapie szkoły zgłaszały chęć udziału w programie, następnie placówki były weryfikowane pod kątem spełniania wymogów formalnych oraz oceniane niezależnie przez dwóch ekspertów.

W drugim etapie prowadzono rozmowy z dyrektorami i dyrektorkami, włączając w nie wybranych nauczycieli. Spotkania miały na celu przybliżenie organizatorom projektu wizji szkoły jako przyszłej „Szkoły dla innowatora".

Do projektu zgłosiły się 402 szkoły z całej polski, w tym Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie. Po zakończonej selekcji, wybrano 20 szkół, wśród których znalazła się rzeszowska Szkoła Podstawowa nr 21.
Reklama
W każdej wybranej placówce przedstawiciele projektu będą pracowali z jedną siódmą klasą oraz jej nauczycielami i dyrekcją. Wsparcie otrzymane w projekcie pozwoli przeprowadzić z uczniami intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne. Sprawdzone rozwiązania będą stopniowo rozszerzane na kolejne klasy. Działania w szkołach będą trwały od lutego 2020 roku do lutego 2022. Projekt przewiduje również spotkania z innowatorami, wycieczki edukacyjne oraz doposażenie szkoły w nowoczesne narzędzia edukacyjne.

„Szkoła dla innowatora” - to trzyletni projekt pilotażowy prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w konsorcjum ze Stowarzyszeniem WIS z Radowa Małego, Szkołą Edukacji Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, przy wsparciu Deloitte oraz Zwolnieni z Teorii. Inicjatorami projektu są Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowość w kursach komunikacji miejskiej. Będzie linia do Łańcuta

RZESZÓW. Ratusz w porozumieniu z władzami miasta Łańcuta planuje od maja wprowadzić linię kursujacą pomiędzy miastami. Wstępnie mają to być dwa kursy dziennie.

Rzeszów

100 tys. zł na koncepcję stoku narciarskiego na Matysówce

RZESZÓW. Radni przyjęli poprawkę do budżetu miasta, która uwzględnia środki na koncepcję całorocznego stoku narciarskiego na Matysówce.

Rzeszów

Trwa trzyetapowy remont ul. Wieniawskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

RZESZÓW. Prace mają potrwać do 29 maja 2020 roku. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Rzeszów

30 marca „Godzina dla Ziemi WWF”. Gdzie w Rzeszowie zgaśnie światło?

RZESZÓW. Godzina dla Ziemi WWF to jedna z największych akcji ekologicznych.

Rzeszów

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki

RZESZÓW. Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie okazali się najlepsi w swoich kategoriach.

Rzeszów

Wychowanek Stali w składzie reprezentacji Polski na mecz z Resztą Świata na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. W naszej drużynie pojedzie m.in. Jarosław Hampel, Wiktor Lampart oraz Janusz Kołodziej.

Rzeszów

Łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską ma być gotowy w pierwszej połowie maja

RZESZÓW. „Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder.

Rzeszów

W Rzeszowie uhonorowano najlepszych sportowców Podkarpacia

RZESZÓW. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Reklama