Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Spośród 402 szkół z całego kraju wybrano 20 do projektu „Szkoła dla innowatora”. Wśród nich placówka z Rzeszowa

Dodano:

fot. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie
fot. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie
RZESZÓW. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie zakwalifikowała się do projektu „Szkoła dla innowatora”. Uczniowie będą mieli możliwość przejścia przez intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne.

Rekrutacja do projektu „Szkoła dla innowatora” rozpoczęła się 3 grudnia 2019 roku. W pierwszym etapie szkoły zgłaszały chęć udziału w programie, następnie placówki były weryfikowane pod kątem spełniania wymogów formalnych oraz oceniane niezależnie przez dwóch ekspertów.

W drugim etapie prowadzono rozmowy z dyrektorami i dyrektorkami, włączając w nie wybranych nauczycieli. Spotkania miały na celu przybliżenie organizatorom projektu wizji szkoły jako przyszłej „Szkoły dla innowatora".

Do projektu zgłosiły się 402 szkoły z całej polski, w tym Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie. Po zakończonej selekcji, wybrano 20 szkół, wśród których znalazła się rzeszowska Szkoła Podstawowa nr 21.
Reklama
W każdej wybranej placówce przedstawiciele projektu będą pracowali z jedną siódmą klasą oraz jej nauczycielami i dyrekcją. Wsparcie otrzymane w projekcie pozwoli przeprowadzić z uczniami intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne. Sprawdzone rozwiązania będą stopniowo rozszerzane na kolejne klasy. Działania w szkołach będą trwały od lutego 2020 roku do lutego 2022. Projekt przewiduje również spotkania z innowatorami, wycieczki edukacyjne oraz doposażenie szkoły w nowoczesne narzędzia edukacyjne.

„Szkoła dla innowatora” - to trzyletni projekt pilotażowy prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w konsorcjum ze Stowarzyszeniem WIS z Radowa Małego, Szkołą Edukacji Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, przy wsparciu Deloitte oraz Zwolnieni z Teorii. Inicjatorami projektu są Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Darmowa strefa płatnego parkowania w Rzeszowie do odwołania

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Rzeszów

Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 19 marca 2020 r. rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Konsultacje będą trwały do 22 marca 2020 r.

Rzeszów

Od 18 marca zmiany w rozkładzie kilku głównych linii komunikacji miejskiej. Linia 53 zawieszona

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w kursowaniu części linii autobusowych, jakie zaczną obowiązywać od 18 marca. 

Rzeszów

Rzeszowskie restauracje dowożą lekarzom "darmowe" jedzenie

RZESZÓW. Dzięki platformie organizującej zbiórki trzy organizacje postanowiły pomóc pracownikom służb medycznych w kraju, dostarczając im posiłki. W akcji udział biorą również restauracje i szpitale z Rzeszowa.

Rzeszów

ZTM wprowadza ograniczenia kontaktu

RZESZÓW. ZTM wprowadza zakaz bezpośredniego kontaktu z klientem. POP-y zamknięte.

Rzeszów

Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Obsługa klientów zamknięta do odwołania

RZESZÓW. Podobnie jak Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki, również Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie od 16 marca zamyka do odwołania obsługę klientów.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki zaprzestają bezpośredniej obsługi mieszkańców

RZESZÓW. Od 16.03.2020 r. do odwołania Urząd Miasta Rzeszowa oraz Jednostki Organizacyjne Miasta Rzeszowa nie prowadzą obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientem.

Reklama