Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. 30 wydawnictw, 12 spotkań autorskich oraz ponad 20 autorów – tak w liczbach przedstawia się trzecia edycja Świątecznych Targów Książki, które 22 i 23 listopada odbędą się w Millenium Hall.

Nierozerwalnym punktem na kulturalnej mapie Rzeszowa stają się Świąteczne Targi Książki, należące do jednych z największych wydarzeń tego typu na Podkarpaciu. W tegorocznej, trzeciej edycji bibliofilskiego święta w mieście pojawi się aż 30 oficyn wydawniczych i księgarni z całej Polski. Millenium Hall gościć będzie m.in. Agorę, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Uczestnicy targów będą mieli okazje zapoznania się z ofertą wydawniczą, dowiedzieć się nieco więcej o nowościach książkowych, uzupełnić lub powiększyć swoją kolekcję, czy po prostu kupić kolejną książkę, przykładowo na świąteczny prezent.

Nieodzownym elementem każdych targów książki są spotkania z autorami, których nie zabraknie również w Rzeszowie. Do stolicy województwa podkarpackiego przyjedzie okrzyknięta „pierwszą kucharką Rzeczpospolitej” – siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożek Miłości. Targi odwiedzi również Łukasz Orbitowski (laureat Paszportu Polityki), a także królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda.

„Siostra Anastazja bardzo dobrze nam się kojarzy. Kojarzy się ze świętami, z rodzinną świąteczną atmosferą. Poza tym siostra Anastazja z pochodzenia jest z województwa podkarpackiego, urodziła się w Dylągowej a autor książki, który pojawi się z siostrą Anastazją, a mianowicie Sławomir Rusin, pochodzi z Rzeszowa i wspólnie z siostrą Anastazją popełnili jej pierwszą biografie, która będzie promowana podczas Świątecznych Targów Książki” – wyjaśniał Andrzej Sroka, koordynator wydarzenia.

Podczas imprezy nie zabraknie autorów poruszających elektryzujące opinie publiczną tematy, mowa o autorach książki #wrzenie autorstwa Karoliny Korwin-Piotrowskiej i jezuity Grzegorza Kramera. Ich wizyta w Rzeszowie będzie niepowtarzalną okazją do rozmów na temat problemów związanych z pedofilią oraz ruchem LGBT. Dla czytelnicy, którzy zdążyli się już zapoznać z temperaturą #wrzenia, spotkanie z autorami będzie swoistą wisienką na torcie.
Reklama
Czy pamiętacie „S@motność w sieci” – książkę fenomen? Podczas targów spotkamy się z jej autorem, Januszem Leonem Wiśniewskim. Wiśniewski postanowił kontynuować historię opowiedzianą 18 lat temu i wraca z powieścią „Koniec samotności”. Co więcej, w tracie targów poruszony zostanie temat reportażu. Do Rzeszowa przyjadą dwie świetne reportażystki: Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk, które na co dzień związane są ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Są autorkami książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”.

O fantastyce, popkulturze i oszustach opowie Jakub Ćwiek, który poza pisaniem książek jest stand-uperem i scenarzystą. Debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Ponadto w Rzeszowie pojawią się między innymi: Łukasz Łagożny, Adam Studziński, Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Magda Skubisz, Joanna Jax, Ewa Kassala, ks. Andrzej Augustyński, o. Andrzej Zając, Asia Olejarczyk, Lidia Miś, Adam Studziński, Andrzej Potocki i Suren Vardanian.

„Czekamy tak naprawdę na kolejne potwierdzenia, bo być może ktoś jeszcze do tej listy dołączy, więc lista z zestawieniem nie jest jeszcze zamknięta. Staraliśmy się o różnych autorów, nie wszystkich udało nam się potwierdzić” – dodaje koordynator wydarzenia.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Reklama