Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

Sadzenie drzew i piknik ekologiczny w Parku Papieskim

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w drugiej edycji Pikniku Ekologicznego #SadzimyRzeszów. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. akcja sadzenia drzew. Przewidziano również sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

- Podczas kampanii wyborczej obiecywałem, że Rzeszów stanie się jeszcze bardziej zielonym miastem. I dotrzymuję słowa. W ubiegłym roku na terenie miasta posadzonych zostało ponad tysiąc drzew. Tak samo będzie w tym roku. Budujemy kolejne nowe ogrody i parki, rewitalizujemy te już istniejące. Najbliższa akcja sadzenia drzew odbędzie się w piątek w Parku Papieskim. Gorąco zapraszam do udziału – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Piknik Ekologiczny rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do godz. 19:00. Podczas pikniku prezydent zasadzi z mieszkańcami w parku 15 dębów. W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. ekologiczne zabawy animacyjne dla dzieci i dorosłych, punkt adopcji roślin przygotowany przez Estrade Rzeszowską, warsztaty z wykorzystaniem materiałów naturalnych, gry  i konkursy przyrodnicze. Będzie również możliwość skosztowania miodu z miejskiej pasieki.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Rzeszów

II Triathlon Rzeszów już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W niedziele w Rzeszowie odbędzie się II Triathlon Rzeszów oraz wręczenie Sztandaru.

Rzeszów

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha.

Rzeszów

List otwarty do prezydenta Rzeszowa w kwestii zamiany biletów jednoprzejazdowych na czasowe

RZESZÓW. Zmiany dotyczą również elektronicznej portmonetki zapisanej w Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Rzeszów

O LGBT, papieżu, Konstytucji, kryzysie polskiej rodziny oraz dobrym wychowaniu podczas sesji nadzwyczajnej

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych prawa i Sprawiedliwości został odrzucony.

Rzeszów

7 osób z zarzutami wyłudzeń z NFZ na ponad 1,5 mln zł. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja

RZESZÓW. Proceder polegał na pozorowanym obrocie lekami recepturowymi zawierającymi drogie składniki, w tym srebro koloidalne.

Reklama