Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Rzeszowska fontanna wymaga pilnego remontu. Zamkną ją na kilka dni

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przez trzy dni rzeszowska fontanna multimedialna będzie nieczynna. Powodem jest konieczność przeprowadzenia pilnego remontu atrakcji.

„Awarii uległa część pompek wykorzystywanych przede wszystkim podczas pokazów specjalnych. Bez naprawy tych urządzeń oraz wymiany części okablowania nie ma mowy o pokazach” – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Remont fontanny rozpocznie się w środę, 31 lipca. Atrakcja zacznie ponownie działać w sobotę, 3 sierpnia.

Pokazy codzienne fontanny odbywają się o godz. 12:00 (dla dzieci), 17:00 (pokaz dzienny,21:00 (pokaz wieczorny do 15 września) oraz 20:00 (pokaz wieczorny od 16 września do 13 października).

W bieżącym sezonie pokazy fontanny multimedialnej zostały wzbogacone o premierowy program przygotowany z okazji jubileuszu 670-lecia miasta. Składa się on z dwóch 15-minutowych części. Pierwsza – zatytułowana "Rzeszowskie opowieści”, w wyjątkowy sposób pokazuje miasto, jego historię a także czasy współczesne oraz osoby z nim związane. Motywem przewodnim drugiej części pokazu jest przyroda.

Najbliższy pokaz specjalny nowego programu odbędzie się 10 sierpnia o godz. 21:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. 

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

RZESZÓW. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktorów zajęć

RZESZÓW. Placówka poszukuje ludzi z pasją i pozytywną energią, lubiących pracę z dziećmi i młodzieżą czy też dorosłymi i seniorami.

Reklama