Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Rzeszowscy strażacy otrzymali nowe agregaty prądotwórcze

Dodano:

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. 39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło do jednostek ochotniczych straży pożarnych z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Urządzenia o łącznej wartości ponad 300 tys. zł pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Nowe agregaty prądotwórcze znajdą się m.in. na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych. Mogą one zasilać urządzenia wykorzystywane w czasie akcji: piły, przecinarki do cięcia metalu, a także wiertarki, specjalistyczne pompy czy wyciągarki, wymagające stałego podłączenia do prądu. Pozwalają na dokładne oświetlenie miejsca akcji oraz na ładowanie niezbędnego sprzętu na miejscu akcji. Mogą również służyć jako zapasowe zasilanie np. w przypadku awarii sprzętu do ratowania życia takich jak respiratory zlokalizowane w mieszkaniach prywatnych.

Do podkarpackich jednostek ochotniczych straży trafiło łącznie 235 agregatów prądotwórczych o wartości ponad 1,4 mln zł. Agregaty są uzupełnieniem wyposażenia przekazanego przez polskich strażaków ratownikom ukraińskim.
 
Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza

RZESZÓW. O poszerzeniu rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował w ubiegłym roku.

Rzeszów

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?

RZESZÓW. Dyrektor MZD informuje, że inwestycja może być gotowa już w maju.

Rzeszów

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Poznaliśmy pięć przystanków, które na pewno powstaną w przestrzeni miejskiej miasta.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie

RZESZÓW. Seminarium odbędzie się 27 lutego o godzinie 16 w budynku Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz.

Rzeszów

Pożar w Bratkowicach. W zajętym ogniem garażu znaleziono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Podczas akcji gaśniczej, w zajętym ogniem budynku, ujawniono ciało 32-letniego mężczyzny.

Rzeszów

Zmiany w zagospodarowaniu ogródków na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Przypomnijmy, że tegoroczny sezon ogródkowy trwać będzie od 10 kwietnia do 15 października.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Cieplińskiego. Potrącono pieszego

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają do nawet do godz. 12.

Reklama