Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Rzeszowscy radni zaakceptowali linie MPK do Łańcuta. Szczegóły poznamy po sesji nadzwyczajnej

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rada Miasta Rzeszowa przyjęła projekt uchwały mówiący o utworzeniu nowej linii komunikacji miejskiej. Autobus do Łańcuta kursować będzie cztery razy dziennie. Szczegóły dotyczące przejazdów poznamy po sesji nadzwyczajnej w Łańcucie. Linia działać będzie od maja do lipca.

Rada Miasta Rzeszowa wyraziła zgodę na porozumienie międzygminne pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Miasto Łańcut w zakresie wykonania publicznego transportu, który miałby funkcjonować od 1 maja do 31 lipca br.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że autobusy będą miały numer 57 i kursować będą z Dworca Lokalnego w Rzeszowa do Łańcuta na przystanek Podzwierzyniec Śruby 42. Kursy z Łańcuta startować będą o godzinie 6.25, 10.02, 14.40 oraz 17.34. Z Dworca Lokalnego autobusy kursować będą o 5.35, 8.45, 13.40, 16.00.

„Porozumienie będzie podpisane prawdopodobnie w czwartek. W Łańcucie ma odbyć się sesja nadzwyczajna i pan prezydent Marek Ustrobiński będzie uczestniczył w rozmowach. Tam zostaną uzgodnione szczegóły” – informuje Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.
Reklama
Linia nr 57 obejmie następujące przystanki: Dworzec Lokalny, Rzeszów – Piłsudskiego U. Wojewódzki , Rzeszów – Plac Wolności, Rzeszów – Lwowska, Łańcut – Piłsudskiego, Łańcut – Cetnarskiego, Łańcut – Centrum Komunikacyjne, Łańcut – Sikorskiego Trześnik, Łańcut - Podzwierzyniec rampa, Łańcut – Podzwierzyniec Śruby.

„Jeden taki kurs będzie kosztował 182 zł. Ceny biletów pozostają takie jak w Rzeszowie” – dodaje Anna Kowalska. Szczegóły finansowania kursów znane będą po sesji nadzwyczajnej w Łańcucie. Nie ma również informacji na temat zwolnienia z opłat uczniów.

„Prowadzimy politykę nowoczesnego transportu. Przymierzamy się do zakupu 100 autobusów elektrycznych i dla tych autobusów musimy stworzyć front pracy. Tam gdzie dobra wola, tak jak w Łańcucie, będziemy chcieli współpracować” – stwierdził prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

mLegitymacja w rzeszowskich szkołach. Ile zgłoszono placówek?

RZESZÓW. 14 rzeszowskich szkół złożyło wniosek o wdrożenie usługi mLegitymacja w szkołach placówkach.

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Reklama