Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Rzeszów współorganizatorem Igrzysk Europejskich

Dodano:

Na zdj. od prawej: Adrian Rudawski, dyrektor ROSiR oraz Michał Langer, wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego EG2023 / fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa
Na zdj. od prawej: Adrian Rudawski, dyrektor ROSiR oraz Michał Langer, wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego EG2023 / fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Pływalnia przy ulicy Matuszczaka będzie jedną z aren tegorocznych Igrzysk Europejskich. W rzeszowskim obiekcie będą rywalizować skoczkowie do wody.

Pływalnia przy ul. Matuszczaka została oddana do użytku końcem ubiegłego roku. To jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów przystosowanych do uprawiania sportów wodnych, na czele ze skokami. Codziennie trenuje tu setki sportowców z wielu rzeszowskich klubów, w tym sekcja skoków do wody Stali Rzeszów. Jej zawodnicy to europejska czołówka w tej dyscyplinie.

- Mając taki obiekt bez wahania wyszliśmy z propozycją współorganizacji Igrzysk. Bardzo się cieszę, bo to znakomita okazja do zaprezentowania naszej pływalni, ale przede wszystkim nieprzeciętnych umiejętności naszych zawodników. Jestem przekonany, że ta widowiskowa dyscyplina sportu po raz kolejny przyciągnie na widownię komplet publiczności, Rzeszów zostanie pokazany jako nowoczesne miasto, a nasi zawodnicy będą z powodzeniem rywalizować o medale – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.   

W środę podpisano umowę na współorganizację turnieju przez Rzeszów.

- Porozumienie zakłada, że w Rzeszowie rozegrane zostaną wszystkie konkurencje skoków do wody. Cieszę się tym bardziej, że reprezentacja Polski to w dużej mierze zawodnicy Stali Rzeszów, którzy  ćwiczą tu na co dzień. To będzie wielkie sportowe święto w Rzeszowie – mówi Arian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  
Reklama
Skoki do wody to w ramach Igrzysk aż 13 konkurencji, w których będzie rywalizować 150 zawodników z 20 krajów. Zawodnicy będą skakać m.in. z 10-metrowej wieży oraz trampolin - 1 i 3-metrowej. Rywalizacja będzie rozgrywana indywidualnie i drużynowo. Zmagania w rzeszowskim obiekcie rozpoczną się 22 czerwca o potrwają do 28 czerwca.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to rywalizacja w 29 dyscyplinach sportu. Ich głównym organizatorem i gospodarzem jest Kraków i województwo małopolskie, ale część dyscyplin będzie rozgrywanych w miastach partnerskich, którymi obok Rzeszowa są Bielsko Biała, Myślenice, Tarnów, Krynica Zdrój, Oświęcim, Wrocław, Nowy Sącz i Krzeszowice. Partnerem jest także województwo podkarpackie. Igrzyska zostaną rozegrane na przełomie czerwca i lipca i tego roku.

 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe rodzaje biletów dopiero od marca

RZESZÓW. Radni na styczniowej sesji zaakceptowali pomysł wprowadzenia nowych biletów.

Rzeszów

Wybrano wykonawcę drogi rowerowej i placu postojowego w Parku Zdrowia na os. Kmity

RZESZÓW. Do przetargu zgłosiło się siedem firm, wybrano ofertę za 446 tys. zł.

Rzeszów

Poszukiwaną 18-latkę z Rzeszowa odnaleziono w Warszawie

RZESZÓW. 18-latka ostatni raz kontaktowała się z matką 15 stycznia poprzez sms-a wysłanego z Zakopanego.

Rzeszów

Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Rzeszowa. Będą również dodatkowe stacje ładowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dzisiaj na ulice miasta wyjechały autobusy elektryczne, które obsłużą linie 0A i 0B.

Rzeszów

Kolejne uprawnienia doktorskie dla Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Uprawnienia do nadawania stopnia doktora dotyczą kierunku nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia.

Rzeszów

11 lutego rozpoczynają się ferie szkolne. Odwołane zostają kursy autobusów oznaczone literą „s”

RZESZÓW. Utrudnienia dotyczą linii 0A, 0B, 12, 18, 19, 21(cała linia), 34 oraz 46.

Rzeszów

W poniedziałek zostanie uruchomiony punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Punkty kontroli będą działać w okresie ferii zimowych.

Reklama