Rzeszów - Piątek, 08.11.2024
Reklama

Rzeszów współorganizatorem Igrzysk Europejskich

Dodano:

Na zdj. od prawej: Adrian Rudawski, dyrektor ROSiR oraz Michał Langer, wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego EG2023 / fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa
Na zdj. od prawej: Adrian Rudawski, dyrektor ROSiR oraz Michał Langer, wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego EG2023 / fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Pływalnia przy ulicy Matuszczaka będzie jedną z aren tegorocznych Igrzysk Europejskich. W rzeszowskim obiekcie będą rywalizować skoczkowie do wody.

Pływalnia przy ul. Matuszczaka została oddana do użytku końcem ubiegłego roku. To jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów przystosowanych do uprawiania sportów wodnych, na czele ze skokami. Codziennie trenuje tu setki sportowców z wielu rzeszowskich klubów, w tym sekcja skoków do wody Stali Rzeszów. Jej zawodnicy to europejska czołówka w tej dyscyplinie.

- Mając taki obiekt bez wahania wyszliśmy z propozycją współorganizacji Igrzysk. Bardzo się cieszę, bo to znakomita okazja do zaprezentowania naszej pływalni, ale przede wszystkim nieprzeciętnych umiejętności naszych zawodników. Jestem przekonany, że ta widowiskowa dyscyplina sportu po raz kolejny przyciągnie na widownię komplet publiczności, Rzeszów zostanie pokazany jako nowoczesne miasto, a nasi zawodnicy będą z powodzeniem rywalizować o medale – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.   

W środę podpisano umowę na współorganizację turnieju przez Rzeszów.

- Porozumienie zakłada, że w Rzeszowie rozegrane zostaną wszystkie konkurencje skoków do wody. Cieszę się tym bardziej, że reprezentacja Polski to w dużej mierze zawodnicy Stali Rzeszów, którzy  ćwiczą tu na co dzień. To będzie wielkie sportowe święto w Rzeszowie – mówi Arian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  
Reklama
Skoki do wody to w ramach Igrzysk aż 13 konkurencji, w których będzie rywalizować 150 zawodników z 20 krajów. Zawodnicy będą skakać m.in. z 10-metrowej wieży oraz trampolin - 1 i 3-metrowej. Rywalizacja będzie rozgrywana indywidualnie i drużynowo. Zmagania w rzeszowskim obiekcie rozpoczną się 22 czerwca o potrwają do 28 czerwca.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to rywalizacja w 29 dyscyplinach sportu. Ich głównym organizatorem i gospodarzem jest Kraków i województwo małopolskie, ale część dyscyplin będzie rozgrywanych w miastach partnerskich, którymi obok Rzeszowa są Bielsko Biała, Myślenice, Tarnów, Krynica Zdrój, Oświęcim, Wrocław, Nowy Sącz i Krzeszowice. Partnerem jest także województwo podkarpackie. Igrzyska zostaną rozegrane na przełomie czerwca i lipca i tego roku.

 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM ponownie wyłącza "ciepły guzik" w autobusach

RZESZÓW. W związku ze wzrostem zakażeń w województwie podkarpackim, ZTM ponownie zawiesiło funkcję „ciepłego guzika” w autobusach miejskich.

Rzeszów

Tragedia na A4 w Bratkowicach. Zginął 35-letni mężczyzna

Policjanci wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku na A4 w Bratkowicach. 35-letni obywatel Białorusi została śmiertelnie potrącony przez kierowcę fiata.

Rzeszów

Dwa kursy linii nr 35 przyspieszone

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 16 sierpnia drobnej korekcie ulegnie rozkład jazdy linii nr 35.

Rzeszów

Rzeszowskie pogotowie ma nową karetkę

RZESZÓW. Pracownicy WSPR w Rzeszowie otrzymali nowy ambulans. Kluczyki do karetki wręczyła dziś osobiście Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Rzeszów

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.

Rzeszów

W Rzeszowie otwiera się salon legendarnych amerykańskich marek samochodowych

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles otwiera kolejny salon, tym razem samochodowy.

Rzeszów

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Reklama