Rzeszów - Sobota, 16.11.2024
Reklama

Rzeszów współorganizatorem Igrzysk Europejskich

Dodano:

Na zdj. od prawej: Adrian Rudawski, dyrektor ROSiR oraz Michał Langer, wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego EG2023 / fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa
Na zdj. od prawej: Adrian Rudawski, dyrektor ROSiR oraz Michał Langer, wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego EG2023 / fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Pływalnia przy ulicy Matuszczaka będzie jedną z aren tegorocznych Igrzysk Europejskich. W rzeszowskim obiekcie będą rywalizować skoczkowie do wody.

Pływalnia przy ul. Matuszczaka została oddana do użytku końcem ubiegłego roku. To jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów przystosowanych do uprawiania sportów wodnych, na czele ze skokami. Codziennie trenuje tu setki sportowców z wielu rzeszowskich klubów, w tym sekcja skoków do wody Stali Rzeszów. Jej zawodnicy to europejska czołówka w tej dyscyplinie.

- Mając taki obiekt bez wahania wyszliśmy z propozycją współorganizacji Igrzysk. Bardzo się cieszę, bo to znakomita okazja do zaprezentowania naszej pływalni, ale przede wszystkim nieprzeciętnych umiejętności naszych zawodników. Jestem przekonany, że ta widowiskowa dyscyplina sportu po raz kolejny przyciągnie na widownię komplet publiczności, Rzeszów zostanie pokazany jako nowoczesne miasto, a nasi zawodnicy będą z powodzeniem rywalizować o medale – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.   

W środę podpisano umowę na współorganizację turnieju przez Rzeszów.

- Porozumienie zakłada, że w Rzeszowie rozegrane zostaną wszystkie konkurencje skoków do wody. Cieszę się tym bardziej, że reprezentacja Polski to w dużej mierze zawodnicy Stali Rzeszów, którzy  ćwiczą tu na co dzień. To będzie wielkie sportowe święto w Rzeszowie – mówi Arian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  
Reklama
Skoki do wody to w ramach Igrzysk aż 13 konkurencji, w których będzie rywalizować 150 zawodników z 20 krajów. Zawodnicy będą skakać m.in. z 10-metrowej wieży oraz trampolin - 1 i 3-metrowej. Rywalizacja będzie rozgrywana indywidualnie i drużynowo. Zmagania w rzeszowskim obiekcie rozpoczną się 22 czerwca o potrwają do 28 czerwca.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to rywalizacja w 29 dyscyplinach sportu. Ich głównym organizatorem i gospodarzem jest Kraków i województwo małopolskie, ale część dyscyplin będzie rozgrywanych w miastach partnerskich, którymi obok Rzeszowa są Bielsko Biała, Myślenice, Tarnów, Krynica Zdrój, Oświęcim, Wrocław, Nowy Sącz i Krzeszowice. Partnerem jest także województwo podkarpackie. Igrzyska zostaną rozegrane na przełomie czerwca i lipca i tego roku.

 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolizja w Krasnem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

KRASNE. 45-letniemu sprawcy kolizji grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 10 dodatkowych linii specjalnych, z których większość będzie kursowała co 20 minut.

Rzeszów

Miasto zbiera informacje o zapotrzebowaniu na węgiel

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa szacuje wstępnie liczbę gospodarstw domowych z Rzeszowa, które chcą zakupić węgiel po preferencyjnych cenach.

Rzeszów

Rzeszów wesprze ekologiczne ogrzewanie mieszkań

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa dostaną szansę na uzyskanie wsparcia m.in. do wymiany źródeł ciepła i systemów ogrzewania wody oraz uzupełniająco poprawę energochłonności mieszkań.

Rzeszów

Giełda biżuterii i minerałów w weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 29 i 30 października 2022 po raz pierwszy w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów. Będą to największe targi biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

Rzeszów

Rekordowy sezon wakacyjny w Jasionce. Znamy plany na lato 2023

RZESZÓW/JASIONKA. Z wakacyjnych połączeń z podrzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 114 tys. pasażerów. 

Rzeszów

Nowy most w Błędowej Tyczyńskiej

RZESZÓW. Inwestycja o wartości blisko 2 mln zł była współfinansowana ze środków Funduszu Solidarności Unii Europejskiej (ponad 1,5 mln zł) oraz Powiatu Rzeszowskiego (ponad 455 tys. zł).

Rzeszów

Nad Wisłokiem posadzono 200 drzew

RZESZÓW. Rzeszów włączył się do akcji „Czyste, zielone miasta”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. We wtorek przy ul. Jarowej posadzonych zostało 200 drzew: dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych.

Reklama