Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

Dodano:

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Akcja „Rzeszów przeciwko przemocy” jest elementem ogólnokrajowej kampanii „16 dni działań przeciwko przemocy”. W akcję zaangażowali się przedstawiciele miejskich władz, organizacji pozarządowych, społecznicy i lokalni przedsiębiorcy. Działania koordynuje rzeszowski MOPS.

– W Rzeszowie nie było jeszcze akcji na taką skalę. Chcemy wyczulić społeczeństwo na problem przemocy. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy na przemoc – zaapelowała Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Na kampanię informacyjną składa się szereg działań.

Powstało 13 krótkich filmów na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie, formach wsparcia i miejscach pomocy. Zostaną wydrukowane także ulotki i plakaty o tej tematyce, które dostępne będą m.in. w miejskich autobusach i galeriach handlowych.

7 grudnia o 18:00 w Urban Lab odbędzie się debata społeczna „Przemoc nie jedno ma oblicze”. Jej uczestnikami będą przedstawiciele samorządu i społecznicy. Debata będzie transmitowana online.
Miasto oferuje również bezpłatną pomoc prawną w punktach porad prawnych oraz wykłady tematyczne, prowadzone przez radcę prawnego rzeszowskiego MOPS-u. Dyżury przedstawicieli Rady Kobiet w rzeszowskim Ratuszu odbywają się w każdy dzień roboczy – do 10 grudnia br. od 17 do 19.
Reklama

Zaplanowane są też otwarte grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie. Spotkania prowadzone będą przez certyfikowanego psychologa na terenie Ośrodka Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS. Spotkanie „Uwolnij energię” – dla osób doświadczających przemocy odbędzie się natomiast w parku rozrywki Fly Park.

Pracownicy MOPS udzielą również kompleksowych informacji w zakresie przeciwdziałania przemocy. Spotkania zaplanowano w CH „Millennium Hall” na 3 i 8 grudnia od 12 do 15. W drugim z terminów jedną z dyżurujących będzie wiceprezydent Stachowska.

Prowadzone będą także zajęcia edukacyjne o tematyce przemocy w rzeszowskich szkołach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Motocykl promujący Rzeszów znajdzie się w nowojorskim salonie Harleya-Davidsona

RZESZÓW. Oficjalna premiera motocykla będzie miała miejsce 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City.

Rzeszów

Negatywna opinia wojewody ws. przyłączenia do Rzeszowa ośmiu sołectw

RZESZÓW. Wojewoda podkarpacki na konferencji prasowej poinformowała o opinii wydanej względem poszerzenia granic Rzeszowa.

Rzeszów

Ratusz wciąż ma problemy ze znalezieniem wykonawcy remontu kładki nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz ponownie unieważnia przetarg związany z remontem okrągłej kładki nad al. Piłsudskiego.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z dwoma firmami. Będą kolejne programy stażowe

RZESZÓW. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku chemii budowlanej.

Rzeszów

Co dalej z przebudową ronda Pobitno? Oferty na dokumentację projektową zbyt wysokie

RZESZÓW. Najtańsza oferta, przegotowana przez firmę z Warszawy, wynosi 1,4 mln zł.

Rzeszów

Ratusz pochwalił się nowymi „elektrykami” za ponad 350 tys. zł. Będą służyły do codziennej pracy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc: „Staramy się o to, żeby zachować ekologię, żeby nie zatruwać powietrza”.

Rzeszów

Pijany pieszy przebiegał przez jezdnie na al. Powstańców Warszawy. Potrącił go samochód

RZESZÓW. Pieszego potrąciła lancia, następnie w nią uderzył nadjeżdzający ford, po czym lancia wjechała w fiata pande.

Reklama