Rzeszów - Niedziela, 20.04.2025
Reklama

Ruszyła rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej. Do wyboru 30 kierunków

Dodano:

fot. Beata Motyka / Politechnika Rzeszowska
fot. Beata Motyka / Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Ponad 6000 miejsc dla przyszłych studentów przygotowała Politechnika Rzeszowska. Nabór już się rozpoczął. Uczelnia oferuje 30 kierunków studiów na 7 wydziałach.

1 czerwca wystartowała rejestracja kandydatów na Politechnice Rzeszowskiej, która potrwa do 14 lipca 2021 r. do godziny 15.00. Rekrutacja będzie się odbywać etapowo zgodnie ze szczegółowym harmonogramem, która można znaleźć na stronie www.rekrutacja.prz.edu.pl. Harmonogram rekrutacji oraz sposób składania dokumentów zostanie dostosowany do harmonogramu otrzymywania przez absolwentów świadectw dojrzałości albo dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Wzorem lat ubiegłych postępowanie kwalifikacyjne będzie prowadziła Międzywydziałowa Komisja Rekrutacyjna, której członkowie będą pełnić stałe dyżury telefoniczne, doradzać kandydatom przy wyborze odpowiedniego kierunku studiów, udzielać odpowiedzi na wszelkie pytania stawiane przez przyszłych studentów.

Oferta kształcenia na Politechnice Rzeszowskiej jest stale poszerzana, a realizowane programy studiów doskonalone z uwzględnieniem analizy rynku pracy. W ofercie kształcenia na rok akademicki 2021/2022 uczelnia ma 30 kierunków studiów na siedmiu wydziałach. Politechnika Rzeszowska oferuje również 7 kierunków studiów w języku angielskim.
 
Aplikować można na następujące kierunki studiów pierwszego stopnia:

na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury - architektura, energetyka, budownictwo, civil engineering (studia w języku angielskim), geodezja i planowanie przestrzenne, inżynieria środowiska, transport,
na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa - inżynieria materiałowa, lotnictwo i kosmonautyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, mechatronics (studia w języku angielskim), inżynieria środków transportu, zarządzanie i inżynieria produkcji,
na Wydziale Chemicznym - biotechnologia, biotechnology (studia w języku angielskim), inżynieria chemiczna i procesowa, chemical and process engineering (studia w języku angielskim), inżynieria farmaceutyczna, technologia chemiczna,
Reklama
na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki - automatyka i robotyka, elektromobilność, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, electrical engineering (studia w języku angielskim), informatyka,
na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej - inżynieria i analiza danych, inżynieria w medycynie, matematyka, mathematics (studia w języku angielskim),
na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli - mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji,
na Wydziale Zarządzania - bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, logistyka, zarządzanie, management (studia w języku angielskim).
 
Nabór na wszystkie kierunki następuje na podstawie wyników konkursowego postępowania rekrutacyjnego. Pierwszym etapem jest założenie przez kandydata indywidualnego konta na stronie internetowej rekrutacji, gdzie należy wypełnić ankietę osobową, w której należy podać dane osobowe, informacje kontaktowe oraz informacje dotyczące dokumentu uprawniającego do podjęcia studiów. Na tym etapie należy także pamiętać o dokonaniu opłaty rekrutacyjnej. Politechnika Rzeszowska, jako jedna z nielicznych uczelni, pozwala po dokonaniu jednej opłaty rekrutacyjnej aplikować na dwa kierunki studiów. Po dostaniu się na dwa wybrane kierunki studiów maturzysta wybiera ten, który bardziej mu odpowiada.

Politechnika Rzeszowska w nadchodzącym roku akademickim rekrutuje łącznie na 6 050 miejsc: na studiach stacjonarnych 4 595 miejsc (2 970 miejsc na studiach I stopnia i 1 625 miejsc na studiach II stopnia) i 1 455 miejsc na studiach niestacjonarnych (840 miejsc na studiach I stopnia i 615 miejsc na studiach II stopnia).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Będą m.in. nowe taryfy biletowe

RZESZÓW. Będą zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. ZTM wprowadzi bilety 90-dniowe i 180-dniowe dla osób posiadających uprawnienia do ulg oraz nową metodę rozliczania płatności za bilet kupowany w kasowniku.

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Reklama