Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Ruszył przetarg na koncepcje całorocznego stoku narciarskiego w Matysówce

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Znamy wstępne założenia miasta odnośnie budowy stoku narciarskiego w Matysówce. Ratusz rozpoczął poszukiwania wykonawcy koncepcji.

Tadeusz Ferenc podczas spotkań z mieszkańcami Matysówki, jeszcze przed przyłączeniem do Rzeszowa, obiecywał budowę stoku narciarskiego i na marcowej sesji Rady Miasta uczyniono pierwszy krok do realizacji inwestycji. Pierwszym etapem będzie analiza specjalistów, chodzi m.in o to jak miałby ten stok funkcjonować, żeby przynosił zyski. Właśnie na ten cel zostanie przeznaczone 100 tys. zł i właśnie tego dotyczy przetarg, który wystartował 7 czerwca br.

Możemy zatem założyć, że jeżeli opinie specjalistów nie okażą się optymistyczne, to Ratusz z pomysłu budowy stoku się wycofa. Nie mniej jednak wstępne założenia są i według nich przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m przy średnim spadku na poziomie 9%. Górna cześć stoku położona będzie na wysokości 361,92 m n.p.m., natomiast wysokość dolna na 253, 07 m n. p. m.

Na stoku planowana jest trasa/trasy narciarskie zjazdowe, snowpark oraz coś dla najmłodszych tj. „ośla łączka”, plac zabaw oraz miejsce do animacji. Co oczywiste, stok ma posiadać sprzęt do sztucznego naśnieżania, zaplecze techniczne, magazynowe, parkingowe, gastronomiczne, medyczne i socjalne. Wiadomo również, że obiekt ma być monitorowany, a bilety sprzedawane będą za pośrednictwem elektronicznego systemu.
Reklama
Stok narciarski w Matysówce ma funkcjonować całorocznie. W okresie zimowy przeznaczony będzie do jazdy na nartach i desce, natomiast w okresie wiosennym, letnim oraz jesiennym do jazdy na rowerach i do celów rekreacyjnych, m.in. jako letni tor saneczkowy. Wyciąg ma być obsługiwany przy pomocy kolei liniowej krzesełkowej/kanapowej (4-osobowej) oraz wyciągu orczykowego (zapewne na „oślej łączce”).

Jak widać plany Ratusza są ambitne. Stok miałby się znaleźć na terenie pomiędzy ul. Łany w Tyczynie i ul. Wierchową  w Matysówce. Wracając do zadania stawianego przez Ratusz przyszłemu wykonawcy, wiąże się ono m.in. z analizą możliwości wykorzystania terenu pod względem uwarunkowań prawnych, wykonaniem badań geologicznych, opracowaniem szczegółowej koncepcji inwestycji w formie opisowej i graficznej oraz z analizą kosztów realizacji.

Na propozycję wykonawców Ratusz czeka do 17 czerwca br. Po podpisaniu stosownej umowy, zwycięzca przetargu będzie miał 170 dni na jej realizację.
 
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie odsłonięto mural upamiętniający rodzinę Ulmów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Malowidło powstało na ścianie kamienicy przy ul. Gałęzowskiego 6. Jego autorem jest Arkadiusz Andrejkow.

Rzeszów

Budowa RCK zbliża się do końca. Od 2 października przejezdna ul. Grottgera i nowe rondo [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Całość miejskiej części Rzeszowskigo Centrum Komunikacyjnego będzie gotowa 28 listopada.

Rzeszów

Przy ul. Hoffmanowej powstanie nowy budynek BSH. 100 nowych miejsc pracy

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje warty prawie 24 mln zł nowy budynek spółki BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Będzie to siedziba Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.

Rzeszów

PCN "Łukasiewicz" nagrodzone w konkursie “Budowa Roku 2022”

RZESZÓW. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie otrzymał nagrodę I stopnia w XXXIII edycji Konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa „Budowa Rok 2022”. Organizowany od 33 lat konkurs, promuje najciekawsze w danym...

Rzeszów

Wracał z Rzeszowa do Łańcuta mając ponad 3,6 promila

RZESZÓW. 35-letni kierowca BMW podczas powrotu samochodem z Rzeszowa do Łańcuta dwukrotnie uszkodził swój pojazd. Okazało się, że miał ponad 3,6 promila alkoholu.
 

Rzeszów

Rzeszów ma konstytucję przestrzenną. "Dokument innowacyjny na skalę kraju"

RZESZOW. Podczas wtorkowej sesji, miejscy radni uchwalili nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta. To dokument, na bazie którego będą teraz powstawać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli Drabinianka i Biała

Spotkania w ramach cyklu „RzeszówToMy" dotyczą m.in. inwestycji na osiedlach jakie udało się zrealizować, placów miasta dotyczących danego osiedla oraz tematów bieżących.

Rzeszów

Budowa przejazdów dla rowerzystów. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Budowa obejmuje m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

Reklama