Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Ruszył przetarg na koncepcje całorocznego stoku narciarskiego w Matysówce

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Znamy wstępne założenia miasta odnośnie budowy stoku narciarskiego w Matysówce. Ratusz rozpoczął poszukiwania wykonawcy koncepcji.

Tadeusz Ferenc podczas spotkań z mieszkańcami Matysówki, jeszcze przed przyłączeniem do Rzeszowa, obiecywał budowę stoku narciarskiego i na marcowej sesji Rady Miasta uczyniono pierwszy krok do realizacji inwestycji. Pierwszym etapem będzie analiza specjalistów, chodzi m.in o to jak miałby ten stok funkcjonować, żeby przynosił zyski. Właśnie na ten cel zostanie przeznaczone 100 tys. zł i właśnie tego dotyczy przetarg, który wystartował 7 czerwca br.

Możemy zatem założyć, że jeżeli opinie specjalistów nie okażą się optymistyczne, to Ratusz z pomysłu budowy stoku się wycofa. Nie mniej jednak wstępne założenia są i według nich przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m przy średnim spadku na poziomie 9%. Górna cześć stoku położona będzie na wysokości 361,92 m n.p.m., natomiast wysokość dolna na 253, 07 m n. p. m.

Na stoku planowana jest trasa/trasy narciarskie zjazdowe, snowpark oraz coś dla najmłodszych tj. „ośla łączka”, plac zabaw oraz miejsce do animacji. Co oczywiste, stok ma posiadać sprzęt do sztucznego naśnieżania, zaplecze techniczne, magazynowe, parkingowe, gastronomiczne, medyczne i socjalne. Wiadomo również, że obiekt ma być monitorowany, a bilety sprzedawane będą za pośrednictwem elektronicznego systemu.
Reklama
Stok narciarski w Matysówce ma funkcjonować całorocznie. W okresie zimowy przeznaczony będzie do jazdy na nartach i desce, natomiast w okresie wiosennym, letnim oraz jesiennym do jazdy na rowerach i do celów rekreacyjnych, m.in. jako letni tor saneczkowy. Wyciąg ma być obsługiwany przy pomocy kolei liniowej krzesełkowej/kanapowej (4-osobowej) oraz wyciągu orczykowego (zapewne na „oślej łączce”).

Jak widać plany Ratusza są ambitne. Stok miałby się znaleźć na terenie pomiędzy ul. Łany w Tyczynie i ul. Wierchową  w Matysówce. Wracając do zadania stawianego przez Ratusz przyszłemu wykonawcy, wiąże się ono m.in. z analizą możliwości wykorzystania terenu pod względem uwarunkowań prawnych, wykonaniem badań geologicznych, opracowaniem szczegółowej koncepcji inwestycji w formie opisowej i graficznej oraz z analizą kosztów realizacji.

Na propozycję wykonawców Ratusz czeka do 17 czerwca br. Po podpisaniu stosownej umowy, zwycięzca przetargu będzie miał 170 dni na jej realizację.
 
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Projekt PiS odnośnie placu targowego odchodzi w niebyt

RZESZÓW. Wniosek o usunięcie punktu wystosował Tomasz Kamiński, radny Rozwoju Rzeszowa.

Rzeszów

Ośmiu kierowców komunikacji miejskiej nie stawiło się do pracy. Ucierpieli pasażerowie linii 0A i 19

RZESZÓW. Z powodu niespodziewanej nieobecności kierowców w pracy nie wykonano siedmiu kursów.

Rzeszów

Krystyna Wróblewska chce wprowadzenia darmowej komunikacji w godzinach szczytu

RZESZÓW. Konferencja prasowa w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej 9 odbyła się w związku z wczorajszymi obchodami dnia bez samochodu

Rzeszów

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło przekazania Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. W zamian za zamek miasto oddaje na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości tereny przy ul. Dołowej o powierzchni około 1,1 ha.

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Reklama