Dziecięcy Uniwersytet Techniczny pokazuje małym studentom, że nauka nie musi kojarzyć się z nudą czy szkolnym przymusem, lecz wręcz przeciwnie – odpowiednie przygotowanie zajęć sprawia, że staje się ona świetną zabawą i wyjątkowym spędzeniem czasu wolnego.
W semestrze zimowym DUT w Rzeszowie odbędą się cztery godzinne wykłady popularnonaukowe poświęcone różnej tematyce, m.in. podbojowi kosmosu, robotyce i ciału człowieka.
Ponadto dla uczestników przygotowano półtoragodzinne warsztaty – geograficzne i pszczelarskie. Zajęcia prowadzone będą w małych 20 osobowych grupach.
Uczestnicy wykładów na pierwszym spotkaniu otrzymają wyprawkę studenta składającą się z indeksu, identyfikatora, notesu oraz wybranego gadżetu DUT. Z kolei uczestnicy warsztatów otrzymają dodatkowo „Zestaw Naukowca” zawierający materiały wraz z instrukcją do samodzielnego doświadczania i eksperymentowania w domu.
Wszystkie zajęcia w ramach DUT są bezpłatne i odbywać się będą w soboty na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Zapisy
Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny rusza 18 września od godz. 10.00 i potrwa do 25 września 2023 r. (włącznie). Wyniki rekrutacji pojawią się na koncie użytkownika DUT dn. 27 września 2023 r.
Reklama
Przed podejściem do rekrutacji należy zapoznać się z planem zajęć oraz szczegółowymi informacjami dotyczącymi zapisów dla danego miasta - na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut w zakładce REJESTRACJA. Rekrutacja na semestr zimowy w każdym z miast Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego przebiegać będzie w takim sam sposób. W pierwszym etapie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia (18-25 wrzesień), następnie spośród osób zapisanych losowana jest określona liczba uczestników wykładów oraz lista rezerwowa, w kolejnym etapie osoby wylosowane mają możliwość zapisania się na warsztaty, gdzie przy zapisach obowiązuje już kolejność zgłoszeń.
W wykładach Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie może wziąć udział łącznie 300 osób, natomiast w warsztatach – 120 osób.
Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza". Partnerem strategicznym projektu jest Pratt & Whitney Rzeszów, natomiast partnerem głównym jest Uniwersytet Rzeszowski.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz