Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Rusza ekologiczny bazarek w Parku Papieskim. Będzie około 150 wystawców

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Targowisko przy ul. Dworaka oraz Park Papieski przy al. Armii Krajowej to dwa nowe miejsca w Rzeszowie, w których rolnicy będą mogli handlować żywnością. Pierwszy ekologiczny bazarek w Parku Papieskim odbędzie się w sobotę 21 października. W wydarzeniu weźmie udział około 150 wystawców, producentów żywności i rękodzieła.

Na początku września informowaliśmy o propozycji utworzenia w Rzeszowie dwóch kolejnych miejsc, w których mieszkańcy będą mogli zaopatrzyć się w ekologiczną żywność pochodzącą bezpośrednio od rolników oraz w rękodzieło.

Pierwsze z nich to targowisko przy ul. Dworaka, gdzie rolnicy mogą już sprzedawać swoje produkty w piątki i soboty, w godz. 6:00 – 18:00. W tym celu wyznaczono specjalne strefy.

Drugie miejsce to Park Papieski, w którym sprzedaż żywności będzie odbywać się raz w miesiącu, w wyznaczone soboty. Po raz pierwszy handel w tej lokalizacji odbędzie się już 21 października. Weźmie z nim udział około 150 sprzedawców. Będą to m.in. serowarzy, wędliniarze, pszczelarze i rękodzielnicy. Na mocy porozumienia z dyrekcją hipermarketu E. Leclerc, klienci bazarku będą mogli zostawić swoje samochody na parkingu tego sklepu. Stąd do parku wystarczy przejść przez al. Armii Krajowej. 
Reklama
Jak przekonuje wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak, rozszerzenie handlu tego typu produktami to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Rzeszowa.

- Zdrowa żywność produkowana lokalnie jest coraz bardziej popularna. Mieszkańcy wiele razy wskazywali na potrzebę utworzenia miejsca, w którym sprzedawcy będą mogli cyklicznie spotykać się z klientami. Wyszli więc naprzeciw ich oczekiwaniom i mam nadzieję, że bazarek na stałe wpisze się w mapę handlową Rzeszowa – mówi Jolanta Kaźmierczak.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Reklama