Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Rusza budowa ronda w rejonie ZUS. Zmiana organizacji ruchu

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Warta blisko 52 mln zł inwestycja – przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa zbliża się do finału. W poniedziałek rozpocznie się ważna część tego zadania – budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS.

Przebudowa kilkunastu ulic m.in. Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego jest jedną z największych inwestycji drogowych Rzeszowa ostatnich lat. Dzięki niej poprawi się komunikacja w centrum Rzeszowa – kierowcy m.in. będą mogli korzystać z wygodnego przejazdu pod torami w ciągu ul. Batorego. Kiedyś ten przejazd był wąski i obowiązywał tam ruch wahadłowy. Nowy będzie szerszy – samochody będą mogły równocześnie jeździć w obydwu kierunkach, co poprawi komunikację pomiędzy północną i południową częścią miasta.

Prace są obecnie prowadzone w wielu miejscach. Na ul. Fredry trwają prace przy konstrukcji chodników oraz roboty brukarskie, na ul. Żółkiewskiego układane są warstwy konstrukcji jezdni oraz budowana jest kanalizacja sanitarna. Trwa także budowa oświetlenia oraz kanalizacji deszczowej.
Reklama
W poniedziałek po południu rozpocznie się jeden z ostatnich etapów tej potężnej inwestycji – budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry. W związku z rozpoczęciem prac od poniedziałkowego popołudnia zacznie zmieniać się organizacja ruchu w rejonie siedziby ZUS. Jadąc ul. Głowackiego od strony al. Piłsudskiego będzie można skręcić tylko w prawo, w ul. Siemiradzkiego. Nie będzie możliwości skręcania w lewo, w ul. Fredry ani zawracania. Te utrudnienia, związane z budową ronda, wprowadzone zostają do odwołania.

Przebudowa układu kilkunastu dróg w centrum Rzeszowa zakończy się jesienią. Zadanie jest dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Będą m.in. nowe taryfy biletowe

RZESZÓW. Będą zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. ZTM wprowadzi bilety 90-dniowe i 180-dniowe dla osób posiadających uprawnienia do ulg oraz nową metodę rozliczania płatności za bilet kupowany w kasowniku.

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Reklama