„Obserwujemy jednak duże natężenie ruchu, na to się jeszcze będzie nakładał rok akademicki, który się zacznie, więc należy się spodziewać, że to natężenie będzie większe. Będziemy interweniować na skrzyżowaniach, przyglądać się temu, reagować na wszystkie wykroczenia, które popełniają kierowcy oraz te które mogą docelowo wpływać na płynność ruchu i przede wszystkim mam na myśli wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości jego opuszczenia” – tłumaczy nadkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji.
W oficjalnej informacji, znajdującej się na stronie KMP Rzeszów czytamy, że impulsem do wdrożenia działań „Przejezdne skrzyżowania” jest zwiększenie natężenia ruchu obserwowane od zakończenia wakacji. Nie mniej jednak pomiędzy działaniami Policji oraz ostatnimi zarzutami ratusza, w stronę kierowców opóźniających przejazd przez skrzyżowania, istnieje pewne zbieżność.
„Policjanci mają także reagować na błędy kierowców, oczywiście jeżeli błąd jest tylko błędem, to będziemy starali się tutaj podpowiadać i wskazywać na jakieś zachowania. Akcja na chwilę obecną jest akcją prewencyjną, edukacyjną. Na miejscu będą policjanci będą oceniać każda sytuacje indywidualnie” – dodaje nadkomisarz.
Zwróćmy uwagę na fakt, że jednym z bezpośrednich celów działań podczas piątkowych działań będzie wyeliminowanie zjawiska ograniczania przejezdności na skrzyżowaniach przez kierowców wjeżdżających na nie bez możliwości kontynuowania jazdy. Kierowca za takie zachowanie może być ukarany mandatem w wysokości 300 zł i 2 punktami karnymi. W dalszej kolejności policjanci będą zwracać uwagę na:
- niestosowanie się do sygnałów świetlnych przez kierującego wjeżdżającego za sygnalizator, kiedy jest to zabronione;
- przypadki niestosowania się do znaków drogowych wskazujących kierunek jazdy z odpowiedniego pasa ruchu;
- nieprawidłowe parkowanie w rejonie skrzyżowań, w szczególności utrudniające widoczność pieszym;
- ul. płk. Leopolda Lisa-Kuli z ul. Jagiellońska;
- al. płk. Łukasza Cieplińskiego z al. Józefa Piłsudskiego;
- ul. Targowej z al. Józefa Piłsudskiego;
- Placu Śreniawitów z ul. Jarosława Dąbrowskiego
- ul. Hetmańskiej z al. Powstańców Warszawy;
- ul. Hetmańskiej z ul. Wincentego Pola
- ul. Marszałkowskiej z ul. Jana Kochanowskiego;
- ul. Lwowskiej z al.. Tadeusza Rejtana
- ulic Eugeniusza Kwiatkowskiego i Podwisłocze z al. Powstańców Warszawy
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz