Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Rozpoczęła się duża inwestycja w szpitalu przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z przyszłą budową lądowiska dla helikopterów HEMS oraz wielopoziomowego parkingu przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W związku z robotami, zmianie ulegnie organizacja ruchu na terenie szpitala.

Przebudowa infrastruktury podziemnej

Umowa na realizację inwestycji została podpisana 25 czerwca 2024 roku. Zadanie podzielono na dwa etapy. Pierwszy, właśnie rozpoczęty, obejmuje przygotowanie terenu pod przyszłą budowę lądowiska i parkingu. Zadaniem wykonawcy jest przebudowa infrastruktury podziemnej, która koliduje z planowanym obiektem. Przebudowane zostaną jedne z głównych magistrali miejskich zasilających znaczny obszar Rzeszowa tj. magistrala ciepłownicza i magistrala wodociągowa. Zmodernizowana zostanie również sieć elektroenergetyczna oświetleniowa wzdłuż wewnętrznej ulicy Szpitala. Prace będą realizowane na terenie istniejącego parkingu na przeciw budynku SOR oraz budynku przychodni dziecięcej.

Zmiana organizacji ruchu na terenie szpitala

W związku z pracami związanymi z realizacją I etapu inwestycji, na terenie szpitala zmieni się organizacja ruchu. Będzie ona polegać na całkowitym zamknięciu odcinka drogi wewnętrznej od Przychodni Dzieci (Lidl od strony ul. Romańczuka) do SOR (skrzyżowanie wjazd/wyjazd z Armii Krajowej na drogę wewnętrzną).

Do Przychodni Dzieci, SOR, Izby Przyjęć Dzieci, Izby Przyjęć Położniczo-Ginekologicznej i Kancelarii Zapisów będzie można dojść chodnikiem, zarówno od ul. Romańczuka (Lidl) jak również od skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Zenitową.

Budowa lądowiska dla helikopterów HEMS wraz z parkingiem wielopoziomowym

Reklama

II etap inwestycji, czyli budowa lądowiska, parkingu wielopoziomowego i łącznika do SOR ma rozpocząć się w ostatnim kwartale 2024 roku. Nowe lądowisko umożliwi bezpośredni transport pacjentów do SOR, bez konieczności użycia karetek pogotowia. Będzie ono dostosowane do wymogów Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych.

Cały projekt ma być gotowy pod koniec 2025 roku.

Poniżej wizualizacje inwestycji / źródło: KSW nr 2 w Rzeszowie


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rzeszowskich szkołach pojawiły się różowe skrzyneczki

RZESZÓW. W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. To był najlepszy styczeń w historii portu lotniczego Rzeszów -Jasionka. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów, tj. o 10 procent więcej niż w najlepszym do tej pory styczniu 2019 roku.

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obecnie trwają prace m.in. przy zbrojeniu płyty fundamentowej nowej części szkoły. 

Rzeszów

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.

Rzeszów

"Biała Sobota" w szpitalu na ul. Szopena

​RZESZÓW. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Reklama