Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Dziś odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod rozbudowę kilometrowego odcinka ul. Warszawskiej. W uroczystości wzięli udział, m.in. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber oraz Maciej Łukaszek z firmy Strabag, kierownik budowy.

Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag. Koszt inwestycji to ponad 33,4 mln zł.

- Spotykamy się w miejscu, gdzie kiedyś przebiegała granica miasta. Teraz rozpoczynamy tu budowę drogi, która poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy między Rzeszowem a autostradowym węzłem A4 Rzeszów Północ. W ten sposób nasze miasto zostanie wpięte w drogowy system krajowy, a nawet europejski, bo przecież autostrada A4 jest częścią szlaku międzynarodowego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przebudowa obejmie około kilometrowy odcinek ulicy Warszawskiej, a także dochodzące do niej jezdnie i skrzyżowania w tym rejonie. Na tym fragmencie ulica główna zostanie rozbudowana do dwóch jezdni, na których będzie po dwa pasy ruchu. Powstaną tu także ścieżki rowerowe, nowe chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie, przebudowane zostaną sieci podziemne. Zadaniem wykonawcy będzie ponadto budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską, modernizacja przejazdu kolejowego przez biegnącą obok linię Rzeszów-Ocice i montaż ekranów akustycznych.
Reklama
- Na wykonanie wszystkich prac mamy 16 miesięcy. Postaramy się tak je zorganizować, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze – mówi Maciej Łukaszek z firmy Strabag, kierownik budowy.

- Bardzo często korzystałem z tej drogi i było to takie wąskie gardło wlotowe do miasta. Po przebudowie sytuacja się zmieni. Przepustowość ulicy będzie większa i kierowcy łatwiej dotrą do węzła autostrady A4 – podkreśla Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. I zapewnia, że Rzeszów może liczyć na dofinansowanie nie tylko tej inwestycji drogowej. O kolejne pieniądze miasta wojewódzkie będą mogły starać się już niebawem.

- To znakomita wiadomość, że możemy ubiegać się o kolejne pieniądze. Chcemy przeznaczyć dotacje na budowę Wisłokostrady, która jest jednym z najważniejszych zadań drogowych w mieście na najbliższe lata – mówi prezydent Konrad Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Automatyczna detekcja ruchu na skrzyżowaniach w Rzeszowie. Nie trzeba będzie wciskać przycisków

RZESZÓW. - Na wszystkich rzeszowskich skrzyżowaniach wprowadzimy automatyczną detekcję ruchu: zamontowanych zostanie ok. 1000 czujników – zapowiada prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 

Rzeszów

Zieleń i ławki zamiast samochodów. Ulica Słowackiego bardziej przyjazna pieszym

RZESZÓW. Z części chodnika przy ulicy Słowackiego zniknęły samochody. Zamiast nich pojawiła się zieleń i ławki.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

RZESZÓW. Miasto Rzeszów zostało uhonorowane tytułem "miasta-ratownika". 

Rzeszów

Projekt konstytucji przestrzennej Rzeszowa gotowy

RZESZÓW. 27 maja zostanie on wyłożony do publicznych konsultacji.

Rzeszów

Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw

RZESZÓW. Nowy plac zabaw na osiedlu Staroniwa, będzie pełnił funkcję nie tylko rozrywkową, ale również edukacyjną.

Rzeszów

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się dziś na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8.

Rzeszów

Podpisano umowę na projekt nowego wiaduktu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wiadukt połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej.

Rzeszów

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 21 maja w centrum Rzeszowa powstanie miasteczko nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ekip naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów i animatorów pokazów z całej Polski.

Reklama