Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Rozbudowa szpitala MSWiA w Rzeszowie. W planach nowe skrzydło [WIZUALIZACJA]

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W 2024 roku, w szpitalu MSWiA w Rzeszowie udało się zrealizować sporo inwestycji oraz zakupić nowoczesny sprzęt. Na tym jednak placówka nie zamierza poprzestać. Plany na najbliższą przyszłość są bardzo ambitne.

We wtorek, w szpitalu przy ul. Krakowskiej gościł Wiesław Szczepański, Sekretarz Stanu w MSWiA. Celem wizyty było podsumowanie roku współpracy pomiędzy szpitalem, a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wiceminister wyliczył, że rzeszowski szpitala otrzymał z resortu ok. 19 mln zł. Połowa tych środków była przeznaczona na inwestycje, a druga połowa na zakup sprzętu.

Pozytywnie na temat współpracy z resortem wypowiedział się prof. Krzysztof Gutkowski, dyrektor szpitala MSWiA w Rzeszowie.

– W mojej ocenie ta współpraca układa się bardzo dobrze. Udało się nam zrealizować wiele bardzo ważnych inwestycji nie tylko dla naszego szpitala, ale także dla całej społeczności Podkarpacia – mówił podczas konferencji prof. Gutkowski.

Wśród zrealizowanych inwestycji, dyrektor wymienił m.in. uruchomienie Gabinetu Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej, otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, budowę dwupoziomowego parkingu.

Jeśli chodzi o nowy sprzęt, w ubiegłym roku szpital przy ul. Krakowskiej wzbogacił się o m.in. nowoczesny ambulans sanitarny, dwa respiratory oraz ultranowoczesny rezonans magnetyczny wspierany algorytmami sztucznej inteligencji.

Plany rozbudowy szpitala MSWiA w Rzeszowie

Reklama

Wtorkowa konferencja prasowa, była również okazją do przedstawienia planów na rozwój szpitala MSWiA w Rzeszowie. Prof. Gutkowski wspomniał o działaniach zmierzających do pozyskania środków na budowę nowego skrzydła palcówki, które ma powstać naprzeciwko nowego parkingu.

- Planujemy, aby był to budynek 6-kondygnacyjny. Być może, o ile montaż finansowy pozwoli, będziemy chcieli również posadowić pod tym budynkiem schron. W tym skrzydle planujemy uruchomienie działalności dwóch nowych klinik: kardiochirurgii i neurochirurgii – mówił prof. Gutkowski.

Zgodnie z planem przedstawionym wiceministrowi, budowa nowego skrzydła szpitala miałaby się rozpocząć najpóźniej na początku 2026 roku i potrwać trzy lata.

Dyrektor szpitala wspominał również o planach poszerzenia zakresu działalności szpitala MSWiA w Rzeszowie.

- Już od 1 kwietnia zacznie działać samodzielnie Oddział Urazowo-Ortopedyczny, który w tej chwili działa w strukturach Oddziału Chirurgii. Od 1 czerwca uruchomimy kolejny oddział – Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych. Jesteśmy również na etapie finalizowania umów, które pozwolą nie tylko na podniesienie profilu, poziomu działania naszego zakładu i klinik , ale również na rozwój działalności naukowo – badawczej – wymieniał prof. Gutkowski.

W planach jest także podpisanie umowy o współpracy naukowo-badawczej i edukacyjnej z Państwowym Instytutem Medycznym w Warszawie. Na bazie tej współpracy utworzone zostaną kliniki i zakłady kliniczne w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Ponadto – podpisanie umowy o współpracy naukowo-badawczej z Politechniką Rzeszowską.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił harmonogram kursowania autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Reklama