Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Rekordowy sezon lotniska w Jasionce. 25 proc. wzrost liczby podróżnych

Dodano:

fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka na pierwszym miejscu w Polsce wśród lotnisk regionalnych obsługujących do miliona pasażerów. W trakcie tegorocznego sezonu wakacyjnego, największą popularnością cieszyły się loty do Turcji.

Ponad 60 tysięcy pasażerów obsłużonych na rejsach czarterowych w sezonie 2019 to najlepszy wynik w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W porównaniu z ubiegłym rokiem z wakacyjnej oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało o 25 procent więcej podróżnych. Mieli do wyboru loty do Grecji (Rodos, Heraklion i Zakynthos), Turcji (Antalia i Bodrum) oraz Bułgarii (Burgas) oferowane wraz z pakietami hotelowymi.

„Już trzeci rok z rzędu notujemy znaczny wzrost ruchu w segmencie lotów czarterowych. To efekt przyjętej strategii rozwoju współpracy z czołowymi polskimi touroperatorami” – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Wśród słonecznych kierunków największą popularnością cieszyła się turecka Antalia. Na tym kierunku obsłużono ponad 16 000 pasażerów. Tegoroczny rezultat stawia Jasionkę na pierwszym miejscu w Polsce wśród lotnisk regionalnych obsługujących do miliona pasażerów rocznie.

„Coraz więcej mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów wybiera Jasionkę jako miejsce wylotu na wakacje ze względu na wyższy komfort oraz mniejszy stres towarzyszący podróży w porównaniu z dużymi, zatłoczonymi lotniskami. Wierzę, że nasza oferta na przyszły rok wzbogacona o nowe kierunki, jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie lotami czarterowymi z Rzeszowa” – dodaje Adam Hamryszczak.
Reklama
Już dziś w systemach rezerwacyjnych są dostępne pakiety na sezon 2020 z wylotem z Jasionki. Nowością są loty do Monastyru w Tunezji i bułgarskiej Warny. Trwają rozmowy o kolejnych destynacjach w Grecji. Szczegółowe informacje o aktualnej ofercie można znaleźć na stronach internetowych touroperatorów oferujących wyloty z Rzeszowa takich jak: Itaka, TUI, Grecos, Coral Travel, Rainbow czy Sun&Fun.

Oprócz czarterów rekordowe wyniki w okresie wakacyjnym odnotowała Lufthansa, operująca na trasie Rzeszów-Monachium. Liczba pasażerów podróżujących ze stolicy Podkarpacia do drugiego największego portu przesiadkowego w Niemczech w porównaniu z latem ubiegłego roku wzrosła o 70 procent. Z kolei o 15 procent zwiększył się ruch na trasie Rzeszów-Newark. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się codzienne loty z Jasionki do Warszawy i Londynu.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wizyta ambasadora Szwajcarii w Rzeszowie

RZESZÓW. Ambasador Szwajcarii Jurg Burri odwiedził Podkarpacie.

Rzeszów

Mieszkańcy pozostaną bez wglądu do informacji o przyszłych inwestycjach

RZESZÓW. Projekt w przyszłości może powrócić na Sale sesyjną.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa w 2020 roku z wydatkami na poziomie 1,67 mld zł. Prawie 350 mln przeznaczą na inwestycje

RZESZÓW. Projekt przyszłorocznego budżetu zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany radnym podczas najbliższej sesji rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada.

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Wykonawcę linii kolejowej na lotnisko poznamy w grudniu

RZESZÓW. Zdaniem wicemarszałek województwa podkarpackiego Podmiejską Koleją Aglomeracyjną pojedziemy już w 2022 roku.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalarni PGE.

Reklama