Powody, którymi kieruje się ratusz, decydując się na budowę swojej spalarni, wydają się dość oczywiste. Po pierwsze, aktualna stawka za odbiór tony odpadów, która od 2020 roku wzrosła z 302 zł do 721 zł; po drugie, ilość odpadów, które spalarnia przy ul. Ciepłowniczej jest w stanie przyjąć od miasta (30 tys. ton rocznie).
Wniosek ws. budowy spalarni złożono w poniedziałek: „Dwie rzeczy musi wykonać marszałek. Pierwsza to wpisanie do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami spalarnie, którą chcemy budować. Później skierowany zostanie wniosek do ministra” – mówi Andrzej Gutkowski, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Spalarnia miasta miałaby powstać przy ul. Ciepłowniczej: „To jest nasza działka, która znajduje się po drugiej stronie MPWiK-u, przed betoniarnią” – dodaje zastępca prezydenta. Wniosek do marszałka, poza lokalizacją, zawiera także szacowane koszty inwestycji oraz planowane moce przerobowe spalarni. Ratusz za 300-350 mln zł jest w stanie stworzyć spalarnie o mocy przerobowej 100 tys. ton rocznie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz