Rzeszów - Środa, 23.04.2025
Reklama

Radni zdecydowali: Będzie "Park Niezapominajki"

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Teren zielony na osiedlu im. Franciszka Kotuli, w rejonie hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”.  

Na wniosek Rady Osiedla Kotuli, teren zielony zlokalizowany pomiędzy ulicami Wiktora i Wyspiańskiego, nieopodal centrum handlowego i hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”. Radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały.

Pomysł na nazwę tego terenu związany jest z jego historią przed zagospodarowaniem, kiedy to rosły na nim niezapominajki i kaczeńce.

„Nazwa „Park Niezapominajki” ma swoje historyczne uzasadnienie, gdyż w latach poprzedzających jego zagospodarowanie na tym terenie znajdowała się łąka z ciekiem wodnym, przy którym rosły kwiaty typowe dla polskich łąk i torfowisk: niezapominajki, kaczeńce.” - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

„Park Niezapominajki” ma również pełnić funkcję edukacyjną i proekologiczną. Jego nazwa „ma być zachętą dla dzieci i młodzieży z pobliskich szkół i przedszkoli, do zainteresowania ich ekologią”. Dzieci mogłyby w nim sadzić niezapominajki oraz spotykać się z okazji Święta Polskiej Niezapominajki, obchodzonego 15 maja.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę, 10 kwietnia przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na placu przy Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się uroczystość upamiętniająca 9. Rocznicę katastrofy w Smoleńsku.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie w Boguchwale. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godz. 22:00.

Rzeszów

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad al. Wyzwolenia. Zapowiadają się kolejne objazdy

RZESZÓW. Utrudnienia w komunikacji potrwają od 10 do 14 kwietnia br. w godzinach od 23.00 do 04.00.

Rzeszów

Przy ul. Towarowej będzie tymczasowe składowisko „potencjalnie niebezpiecznych odpadów”

RZESZÓW. Na parking będa kierowane pojazdy zatrzymane przez m.in. KAS, Policję oraz ITD.

Rzeszów

Od 1 maja do rowerów i skuterów miejskich dołączą hulajnogi

RZESZÓW. Rzeszowski Rower Miejski ma być obsługiwany przez 80 rowerów 4 generacji, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych.

Rzeszów

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

RZESZÓW. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i PWSTE w Jarosławiu rozpoczynają współpracę

RZESZÓW. W uroczystości wziął udział minister Jarosław Gowin, który odwiedził w czwartek Politechnikę Rzeszowską.

Reklama