Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

Radni zdecydowali: Będzie "Park Niezapominajki"

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Teren zielony na osiedlu im. Franciszka Kotuli, w rejonie hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”.  

Na wniosek Rady Osiedla Kotuli, teren zielony zlokalizowany pomiędzy ulicami Wiktora i Wyspiańskiego, nieopodal centrum handlowego i hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”. Radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały.

Pomysł na nazwę tego terenu związany jest z jego historią przed zagospodarowaniem, kiedy to rosły na nim niezapominajki i kaczeńce.

„Nazwa „Park Niezapominajki” ma swoje historyczne uzasadnienie, gdyż w latach poprzedzających jego zagospodarowanie na tym terenie znajdowała się łąka z ciekiem wodnym, przy którym rosły kwiaty typowe dla polskich łąk i torfowisk: niezapominajki, kaczeńce.” - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

„Park Niezapominajki” ma również pełnić funkcję edukacyjną i proekologiczną. Jego nazwa „ma być zachętą dla dzieci i młodzieży z pobliskich szkół i przedszkoli, do zainteresowania ich ekologią”. Dzieci mogłyby w nim sadzić niezapominajki oraz spotykać się z okazji Święta Polskiej Niezapominajki, obchodzonego 15 maja.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce

RZESZÓW. Wyróżnienia zostały wręczone przedwczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Rzeszów

Radni pytają o kamery monitorujące buspasy. Miałyby zastępować policyjne patrole

RZESZÓW. Docelowo system monitoringu miałby „wyłapywać” nieuczciwych kierowców.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

RZESZÓW. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Rzeszów

Rzeszowscy agenci CBA zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzenia z subwencji MEN

RZESZÓW. Sprawa dotyczy wyłudzenia co najmniej 75 tys. zł.

Rzeszów

Pięć ofert na rozbudowę budynku Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Na wykonanie inwestycji przeznaczono 37 mln złotych brutto, a cześć środków pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

12 czerwca odbędzie się sesja nadzwyczajna. Temat: środowisko LGBT

RZESZÓW. Tematem rozmów będzie o poszanowaniu spokoju publicznego i ideologii LGBT.

Rzeszów

Zginął 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Stracił panowanie nad pojazdem

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 19.30 w Harcie.

Reklama