Rzeszów - Środa, 06.11.2024
Reklama

Psychologiczne rozważania o wczesnej dorosłości. Konferencja na Uniwersytecie Rzeszowskim

Dodano:

Na zdj. Ośrodek Terapii Cogito / Materiały prasowe
Na zdj. Ośrodek Terapii Cogito / Materiały prasowe
RZESZÓW. W najbliższą sobotę na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się konferencja pn. „Relacja vs izolacja” - psychologiczne rozważania o wczesnej dorosłości. Wydarzenie organizują wspólnie Ośrodek Terapii Cogito w Rzeszowie oraz Uniwersytet Rzeszowski. Cały dochód z biletów przeznaczony zostanie na utworzenie grupy terapeutycznej młodzieży.

Jak informuje Ośrodek Terapii Cogito, inspiracją do zorganizowania konferencji jest „nieustanie zwiększająca się liczba młodych osób, wymagających wsparcia psychologicznego, oraz mnogość tematów z którymi spotykają się młode osoby wkraczając w dorosłość”.

Konferencja odbędzie się 15 października od godz. 9:00 w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16 A. Spotkanie kierowane jest nie tylko do specjalistów pracujących z młodzieżą, ale również do młodych dorosłych i ich rodziców oraz osób współpracujących z młodzieżą w placówkach oświatowych. Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących wpływu obecnych czasów na procesy dorastania, z punktu widzenia psychologii praktycznej.
Reklama
Tematyka wykładów będzie dotyczyła m.in. intymności w związkach, znaczenia izolacji i indywiduacji partnerów w związku czy wpływu troski o własne ciało na związek.

Prelegentami podczas konferencji będą autorytety w Polsce z dziedziny psychologii: Prof. dr hab. Katarzyna Schier, Dr hab. Grzegorz Iniewicz, prof. UJ, Dr hab. Andrzej Łukasik prof. UR, Dr Tomasz Gosztyła, Dr Agnieszka Łaba-Hornecka oraz Mgr Joanna Fularz, dyrektor merytoryczny Ośrodka Terapii Cogito, organizatora konferencji.

Udział w konferencji jest płatny. Bilet kosztuje 100 zł, studenci zapłacą połowę mniej -  50 zł. Rejestracji można dokonać na stronie www.relacjavsizolacja.pl

Cały dochód z biletów przeznaczony zostanie na utworzenie grupy terapeutycznej młodzieży
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Reklama