Rzeszów - Czwartek, 16.01.2025
Reklama

Przekazano plac budowy pod PCLA

Dodano: /

Wizualizacja PCLA / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Wizualizacja PCLA / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Jest kolejny ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego. W poniedziałek, 30 grudnia przekazano firmie Mirbud teren pod budowę nowego stadionu.

- To bardzo pozytywna informacja na koniec roku dla mieszkańców, którzy czekają na ten piękny obiekt – mówi Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Przekazanie terenu oznacza, że mogą rozpoczynać się prace rozbiórkowe starego stadionu przy ul. Wyspiańskiego. Warto dodać, że część jego infrastruktury zostanie wykorzystana powtórnie. Tak będzie m.in. z krzesełkami, elementami ogrodzenia, monitoringiem, kostką brukową. Zadba o to Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Złożony został już także wniosek o pozwolenie na budowę nowego stadionu.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne powstanie przy ul. Wyspiańskiego, w miejscu obecnego stadionu Resovii. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce.

Obiekt będzie pełnił trzy funkcje, w tym najważniejszą: atletyczną. - Będziemy mieć jeden z lepszych kompleksów ośrodków szkolenia lekkoatletycznego Polsce – poskreśla Konrad Fijołek. PCLA ma być przystosowane do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion będzie wyposażony w 400 metrową bieżnię a także m.in. skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz krytą, 150 metrową bieżnię.

Drugą funkcją stadionu będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Na trybunach znajdzie się blisko 8 tys. zadaszonych miejsc siedzących. Sektor dla kibiców drużyny przyjezdnej ma mieć minimum 5 proc. lecz nie więcej niż 6 proc. pojemności stadionu. Na trybunach będzie wydzielony sektor rodzinny, sektor kibiców drużyny gospodarzy, sektor dla gości VIP oraz min. 50 miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania.

Nowy stadion będzie również przystosowany do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak np. koncerty. Jest to trzecia funkcja, jaką ma pełnić obiekt.

Inwestycję realizuje wybrana w przetargu firma Mirbud. Koszt budowy stadionu i towarzyszącej mu infrastruktury to 194 mln zł.

Ważna informacja - od momentu przekazania stadionu wykonawcy, czyli od 30 grudnia, obiekt przy Wyspiańskiego jest nieczynny dla mieszkańców.

Reklama


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Rzeszów

Kongres 590. Poruszono temat PKA i nowego ośrodka badawczo-rozwojowego

RZESZÓW. Jak zapowiedziano podczas Kongresu 590 linia kolejowa do Jasionki zostanie zmodernizowana do prędkości 120 km/h. 

Reklama