Rzeszów - Sobota, 15.03.2025
Reklama

Przejeżdżasz na czerwonym świetle? W Rzeszowie powstanie system „wyłapujący” takich kierowców

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na dostawę dla miasta Rzeszowa inteligentnego systemu transportowego służącego m.in. do rejestracji samochodów przejeżdżających na czerwonym świetle przez skrzyżowania. System funkcjonować będzie na 67 skrzyżowaniach.

16 maja miasto Rzeszów otworzyło przetarg na dostarczenie inteligentnego systemu, który przynajmniej w nazwie ma służyć rozbudowie i integracji transportu publicznego na terenie Rzeszowa. Inwestycja składa się z dwóch części.

W pierwszej z nich mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych. W związku z czym przyszły wykonawca jest odpowiedzialny za dostarczenie, uruchomienie, konfigurację i oddanie systemu do użytku.

W drugiej części mamy do czynienia z podsystemem priorytetu przejazdu na  67 skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną dla przejazdów uprzywilejowanych.  Docelowo do systemu dostęp będzie miała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, Komenda Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
Reklama
Wykonawców zainteresowanych inwestycją Ratusz pozna 19 czerwca podczas otwarcia ofert. Po podpisaniu stosownej umowy, termin wykonania systemu wynosi 11 miesięcy. W okres realizacji wchodzi również wykonanie dokumentacji projektowej (do 5 miesięcy od dnia podpisania umowy).

Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z programu „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie. Zgodnie z dokumentacją przetargu, szacunkowa wartość inwestycji wynosi 5,6 mln zł.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSIiZ gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczelnia w serwisie Allegro udostępniła kilkanaście aukcji. 

Rzeszów

Lufthansa podwaja loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od wiosny samoloty Lufthansy będą kursować dwa razy dziennie z Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka do Monachium. Niemieckie lotnisko oferuje loty niemal na cały świat.

Rzeszów

Kolizja na S19 w Jasionce. Volkswagen wjechał w bariery ochronne

JASIONKA. 34-letni kierowca, nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze i wjechał w bariery energochłonne. W kolizji nikt nie ucierpiał. Przez jakiś czas występowały utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Szpital Miejski ma nowoczesne urządzenie wykorzystywane w operacjach kręgosłupa

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie wzbogacił się o nowe urządzenie Max-More Spine, które umożliwia korzystanie z zaawansowanych metod miniinwazyjnych przy operacjach kręgosłupa. Na zakup sprzętu w budżecie miasta zarezerwowano 288 tys. zł.

Rzeszów

Wyjątkowa szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce [ZDJĘCIA]

KIELANÓWLA.  W parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce koło Rzeszowa, znajduje się wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa, która od wielu lat wzbudza podziw wśród odwiedzających. Mamy dla Was kilka zdjęć tego wyjątkowego...

Rzeszów

Trudne warunki na drogach. Kilkadziesiąt kolizji i wypadki w Rzeszowie i pow. rzeszowskim

RZESZÓW. - Główną przyczyną wszystkich zdarzeń było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze – podkreśla Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Połączenie al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest ZRID

RZESZÓW. Prawie półtora kilometra będzie miała nowa droga, która połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest już zezwolenie na jej budowę. W lutym ma zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Łącznik...

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Rejtana. Samochód potracił 19-latkę

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły porannego wypadku, do którego doszło na ul. Rejtana. 19-letnia kobieta została potrącona przez samochód. Trafiła do szpitala.

Reklama