Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Przedpremierowa projekcja filmu, do którego sceny skręcono m.in. na rzeszowskim Rynku

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Aleksandra Gorzelak - Nieduży
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Aleksandra Gorzelak - Nieduży
RZESZÓW. W czwartkowy wieczór, w rzeszowskim kinie Zorza, twórcy filmu „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” wspólnie z widzami śledzili losy nastoletniego bohatera. Sceny do filmu kręcono m.in. w Rzeszowie, a cały projekt był dofinansowany z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Na przedpremierowym pokazie w kinie Zorza pojawił się autor scenariusza, reżyser filmu Tomasz Szafrański, odtwórca roli Eddiego – Maciej Makowski oraz prodcent Marcin Ksobiech.

„Podkarpacie i Rzeszów dwukrotnie doprowadziły do tego, że ten film powstał. Po raz pierwszy, kiedy otrzymaliśmy dofinansowanie. Po raz drugi pomogliście nam, kiedy nie było pieniędzy na dokończenie postprodukcji i Podkarpacie wtedy nas wsparło. Gdyby nie to, że dostaliśmy wtedy po raz drugi wsparcie, nie wiem czy siedzielibyśmy tutaj dzisiaj” – mówił w Rzeszowie twórca filmu.

„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” to historia nastoletniego Franca, którego przyjacielem niespodziewanie zostaje Eddie – zbieg z krainy Oblivio, wypełnionej zapomnianymi piosenkami. By uratować przybysza przed bezwzględnymi Łowcami Głów, Franek wraz z Izką przeżyją pełną niezwykłych przygód podróż i poznają smak prawdziwej przyjaźni.
Reklama
„Robienie tego filmu przypominało nieco tornado. Na planie, choć byliśmy świetnie przygotowani działo się mnóstwo niespodziewanych, zaskakujących rzeczy. Wyzwaniem była gra z dwójką nastoletnich aktorów. Chcieliśmy zrobić film, który i dla nas i dla widzów będzie przygodą i przyjemnością. Mam nadzieję, że się udało” – podkreślał odtwórca roli Eddiego - Maciej Makowski.

To pierwszy film familijny, który otrzymał dofinansowanie dzięki decyzji Podkarpackiej Komisji Filmowej, funkcjonującej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Województwo podkarpackie i miasto Rzeszów zainwestowały w film 150 tysięcy złotych oraz udostępniły plenery, w których nagrywane były filmowe sceny.

Uważni widzowie z łatwością rozpoznają rzeszowski rynek czy ulicę 3 Maja, na których powstały między innymi scena brawurowego pościgu. Przy realizacji fabuły pracowali też twórcy związani z Podkarpaciem , wśród nich aktor Łukasz Wójcik, który gra jednego z Łowców Głów oraz autorka scenografii Anna Rymarz.

Piosenkę do filmu zaśpiewał Janusz Panasewicz z Lady Pank. „Władcy przygód” do kin w całej Polsce trafią w 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

RZESZÓW. Prezes fundacji CORE Response, Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Rzeszów

Zderzenie dwóch autobusów na ul. Rejtana. 23 osoby poszkodowane

RZESZÓW. W rejonie wypadku występują poważne utrudnienia. 

Rzeszów

Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej na os. Miłocin

RZESZÓW. Ulica Parkowa na osiedlu Miłocin będzie przebudowana. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Reklama