Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Przebudowa wiaduktu na ul. Batorego rozpoczęta. Potrwa ok. 13 miesięcy

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy, ponad 3-krotnie szerszy obiekt. Rozbiórka starego wiaduktu rozpoczęła się od zamknięcia przejazdu w poniedziałek.

2 września około godz. 10.00 rozpoczął się kolejny etap inwestycji kolejowych w Rzeszowie, tym razem związany z przebudową wiaduktu nad ul. Batorego. Obecnie pod obiektem, który jest w złym stanie technicznym, mieści się tylko jeden pas ruchu i wąski chodnik. Samochody jeżdżą wahadłowo, co powoduje korki.

Po rozebraniu obiektu przejazd pod nim zostanie pogłębiony i poszerzony tak, aby zmieściły się pod nim dwa pasy ruchu, chodniki i ścieżka rowerowa. Następnie Kolej wybuduje w tym miejscu nowy wiadukt a miasto rozpocznie przebudowę drogi pod obiektem.

Szeroki zakres prac spowodował zmiany w komunikacji drogowej. Kierowcy jadący od ul. Siemieńskiego będą mogli przedostać się na południową stronę poprzez ul. Kochanowskiego i wiadukt Tarnobrzeski. Natomiast jadący w odwrotną stronę - od al. Piłsudskiego przez Cieplińskiego, wiadukt Tarnobrzeski i ul. Kochanowskiego.

 Inny przejazd może odbywać się ul. Siemieńskiego, Ciepłowniczą do Rzecha, następnie na rondzie Jacka Kuronia do al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Inwestycja, która potrwa ok. 13 miesięcy znacząco usprawni system komunikacji w mieście.
Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak zarządzać sobą w czasie? Poznaj projekt szóstki uczniów z II i I LO w Rzeszowie

RZESZÓW. Projekt społeczny „Zawsze na Czasie” został zrealizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Rzeszów

Ewakuacja w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Przyszła koperta z białym proszkiem i informacją o bombie

RZESZÓW. Aktualnie czynności związane ze sprawdzeniem budynku prowadzą policyjni pirotechnicy.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów kończy rundę zasadniczą zwycięstwem 3-1

RZESZÓW. Statuetkę MVP otrzymał Bartłomiej Lemański.

Rzeszów

W Pro-Familii przeprowadzą badania najnowszym rezonansem magnetycznym na NFZ

RZESZÓW. Badania zostaną przeprowadzone w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Rzeszów

Po meczu Resovii Rzeszów z Widzewem Łódź zatrzymano ośmiu pseudokibiców

RZESZÓW. W spotkaniu 24. kolejki II ligi rzeszowska drużyna zremisowała z Widzewem Łódź 1-1.

Rzeszów

24 marca odbędzie się bieg charytatywny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Hasło biegu to: „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera”.

Reklama