Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Przebudowa ul. Warszawskiej. W piątek rusza układanie nawierzchni, możliwe utrudnienia

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczyna układanie nawierzchni na zachodniej części przebudowywanej obecnie ul. Warszawskiej a także na odcinkach ulic Myśliwskiej i Łowieckiej. W związku z pracami do 5 października mogą występować utrudnienia w ruchu.
 
Przebudowa ul. Warszawskiej to jedna z największych inwestycji drogowych trwających obecnie Rzeszowie. Jej zakres obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Częścią inwestycji jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Zadanie obejmuje również budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.
 
Reklama
W piątek, 29 września, wykonawca przebudowy – firma Strabag rozpocznie układanie nawierzchni na zachodniej jezdni ul. Warszawskiej a także na ulicach Myśliwskiej i ul. Łowieckiej oraz na skrzyżowaniu Warszawskiej i Myśliwskiej. - W związku z tymi pracami mogą występować większe utrudnienia w ruchu, za które przepraszamy. Kierowców prosimy o wyrozumiałość – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
 
Prace przy układaniu nawierzchni potrwają do 5 października.
 
Rozbudowa rzeszowskiego odcinka ul. Warszawskiej oraz jego kontynuacji już poza granicami miasta pozwoli na komfortowy dojazd do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ.
 
Koszt inwestycji to 33,5 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Prace budowlane mają zakończyć się pod koniec tego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają poszukiwania 15-latki z Rzeszowa

RZESZÓW. Nastolatka w poniedziałek, 21 stycznia 2019 roku, około godziny 19:30 wyszła z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Ul. Staroniwska będzie poszerzona

RZESZÓW. Ulica Staroniwska będzie wyremontowana w całości.

Rzeszów

Ile zapłacą klienci targowiska przy ul. Dworaka za korzystanie z miejsc parkingowych?

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczy nowo powstałych miejsc przy placu targowym.

Rzeszów

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

RZESZÓW. "To krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla policjantów z Trzebowniska

TRZEBOWNISKO. Radiowozy w codziennej służbie wykorzystywać będą dzielnicowi.

Rzeszów

Będzie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW.  Na budowę prawoskrętu Ratusz planuje przeznaczyć 674 tys. zł.

Rzeszów

23 stycznia bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W związku z wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie komunikacja miejska będzie darmowa. 

Rzeszów

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie

RZESZÓW. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu.

Reklama